Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/22141.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/22141
updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

10 największych atrakcji Tyrolu

Wyróżniony Grota lodowa http://b2b.austria.info/fot.: Andre Schoenherr Grota lodowa

Najważnejszymi wśród wydarzeń w Tyrolu jest otwarcie sezonu narciarskiego 2015/2016 jak również koncerty, konkursy narciarskie, konkursy dla snowboardowców, festiwale i testiwale w otoczeniu fascynującej przyrody.

Nakjważniejsze z tegorocznych wydarzeń w Tyrolu:

• Café 3.440 na Lodowcu Pitztal - Do przygotowania dobrej kawy na wysokości powyżej 3 000 m n.p.m. potrzebne jest wyższe ciśnienie wody i więcej ziaren kawy niż w dolinie. W najwyżej położonej kawiarni Tyrolu - zawieszonej w przestrzeni - dodatkową atrakcją jest widok na alpejskie szczyty.

• „Check you line" na Lodowcu Kaunertal - Na Weißseejoch umieszczono tablice informacyjne z opisanymi wariantami zjazdów. Znaleźć tu można wszystko, co ważne dla freeride'owców. Projekt „Check your line" uzupełniają warsztaty „Risk´n fun".

• Jaskinia lodowa na Stubaiu - „Niebieski cud" w pobliżu górnej stacji Eisgrat: jaskinia lodowa o długości 130 metrów, szerokości 2 metrów i wysokości 2,5 metrów oferuje zwiedzającym interesującą trasę oraz imponującą porcję wiedzy. Tablice na trasie prezentują fakty dotyczące lodowców i ciekawostki na temat ich pochodzenia.

• Narty w lecie na Lodowcu Hintertux - Dla miłośników sportów zimowych sezon jest zawsze za krótki. Tymczasem na Lodowcu Hintertux trwa on 365 dni w roku. Nawet w ciepłych porach roku amatorzy narciarstwa znajdą tu dla siebie doskonałe warunki. Letnie słońce i śnieg to idealne połączenie, a narty same prowadzą wprost z lodowca do lodziarni w dolinie.

{gallery}22141{/gallery}

• Restauracja „Ice Q" ponad Sölden (Rettenbachferner) - „Alpejska kuchnia" przyrządzana na wysokości 3.048 m n.p.m. smakuje jeszcze lepiej. Innowacyjna restauracja Bergbahnen Sölden na Gaislachkogel to architektoniczny majstersztyk, w którym skosztować można kulinarnych cudów. Restauracja ta była miejscem akcji nowego filmu o Jamesie Bondzie „Spectre" z Danielem Craigiem.

• Trasa biegowa na wysokości na Lodowcu Pitztal - Podczas gdy w dolinie pojawiają się już pierwsze ślady wiosny na trasie do biegów narciarskich na Lodowcu Pitztal nadal panują doskonałe warunki. Pomiędzy 3 a 7 kilometrem trasa osiąga wysokość do 2740 metrów n.p.m. Dodatkowo czeka tu 5 kilometrów trasy na wysokości Rifflsee. Trasy są dostępne dla amatorów techniki klasycznej i techniki dowolnej.

• Naturalny Pałac Lodowy na Lodowcu Hintertux - Pełna przygód wycieczka przez otwartą cały rok jaskinię lodową na Lodowcu Hintertux: z platformy widokowej na wysokości 3250 m n.p.m. na Gefrorenen Wand rozciąga się wspaniały widok na Alpy Zillertalskie, stąd trasa prowadzi do Lodowego Pałacu. Zwiedzający wyposażeni w kask i linę podczas wycieczki z przewodnikiem odkrywają między innymi kryształową komnatę, lodową kapliczkę i lodowcowe jezioro.

• Top of Tyrol i wielokrtnie nagradzana restauracja Schaufelspitz na Lodowcu Stubai - Platforma widokowa „Top of Tyrol" na wysokości 3210 m n.p.m. to wspaniała atrakcja z 360-stopniowym widokiem na Alpy Sztubajskie, Ortler i Dolomity. Restauracja Schaufelspitz to doskonałe zwieńczenie dnia pełnego przeżyć na Lodowcu Stubai. Tu skosztować można (dosłownie na najwyższym poziomie) duszonego mięsa wołowego z alpejskich pastwisk z waniliowym puree z pasternaku lub jabłkowego strudla z cynamonową pianką.

• Platforma z widokiem na trzy kraje na Lodowcu Kaunertal - Z platformy widokowej na Lodowcu Kaunertal rozciąga się widok na trzy kraje: Austrię, Włochy i Szwajcarię. Kolejka gondolowa z wagonikami dla 8 osób Karlesjoch dociera do międzynarodowego szczytu, gdzie stojąc na granicy można przyjąć oryginalną postawę – będąc jedną nogą w Austrii i jedną we Włoszech.

• Imprezy z muzyką klubową i Adrenalincup w Sölden - Ile czasu potrzeba by stopić kostki lodu na lodowcu? Podczas gorących imprez Electric Mountain Festivals z występami kultowych DJ-ów na Gaislachkogel? Niewiele! W podobnie gorącej atmosferze przebiegają sportowe zawody. Konkurs Adrenalincup obejmuje dziesięć dyscyplin: od klasycznych sportów alpejskich jak slalom gigant po freeride, zjazd z pomiarem prędkości, mix race czy zjazd po stoku z muldami.

Więcej na: www.gletscher.tirol.at.

Please provide full Credentials Infomation