updated 9:07 AM CEST, May 25, 2019
A+ A A-

Romantyczne zakątki Wiednia

Wyróżniony Romantyczne zakątki Wiednia http://b2b.austria.info/pl

Zwiedzanie miasta dorożką, randka na diabelskim młynie, spotkanie przy „Pocałunku" Klimta, spacer po uroczych parkach przy Ringstraße i nastrojowych uliczkach Starego Miasta zrobią wrażenie nie tylko na zakochanych. Kręte uliczki, zdobione arkadami dziedzińce, piękne pałace: romantyczne serce Wiednia szczególnie mocno bije w Śródmieściu.

W najstarszych dzielnicach skupionych wokół katedry św. Szczepana, małe uliczki są wybrukowane kocimi łbami – tak jak było wieki temu. Spacer ulicami Blutgasse i Domgasse przypomina podróż w odległą przeszłość, podobnie jak wizyta u jednego z dawnych dworskich dostawców – np. u złotnika Köcherta, którego przodek robił biżuterię dla cesarzowej Elżbiety.

Romantyczne ścieżki spacerowe biegną też przez Spittelberg – dzielnicę położoną w pobliżu Dzielnicy Muzeów – wśród pięknie odrestaurowanych biedermeierowskich kamienic. Warto odwiedzić pięknie wypielęgnowane wiedeńskie parki, z których wiele cieszy się prestiżową lokalizacją przy Ringstraße, np. Park Ratuszowy, Park Miejski i Volksgarten, którego chlubą jest 400 odmian róż lub przejść się po barokowych ogrodach wokół pałaców Schönbrunn i Belweder. Pałac Schönbrunn oprócz nastrojowego parku oferuje zakochanym także ekskluzywny hotelowy apartament w stylu imperialnym, a na zakochanych miłośników sztuki w Górnym Belwederze czeka słynny „Pocałunek" Gustava Klimta.

Zwiedzanie Wiednia po polsku

W każdą sobotę o godz. 16 można wyruszyć na zwiedzanie Wiednia z polskojęzyczną przewodniczką. W programie najbardziej znane i najciekawsze zabytki Wiednia. Miejsce rozpoczęcia zwiedzania to Operngasse 2
 (RedBus City Tours). Cena: 9,00 euro od osoby (min. 3 osoby w grupie). Dzieci do 12 roku życia zwiedzają gratis. Młodzież do 18 roku życia - 50 proc. zniżki. Emeryci powyżej 65 roku życia - 7,00 euro. Zwiedzanie trwa 90 minut i dostosowane jest do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich oraz dla rodziców z wózkiem dziecięcym. Więcej na: http://www.austria.info/pl.

 

Please provide full Credentials Infomation