Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/22281.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/22281
updated 2:50 PM CEST, Oct 19, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Rodzinna zima w Karyntii

  • Napisane przez Alicja Micuła
  • Dział: Austria
Wyróżniony Rodzinna zima w Karyntii www.karyntia.pl; Alicja Micuła

Karyntia na nadchodzący sezon narciarski 2015/16 przygotowała mnóstwo atrakcji - w tym wiele specjalnie dla rodzin z dziećmi. Poza trasami o różnym stopniu trudności, nowymi wyciągami i kolejkami mieszczącymi nawet sześcioosobową rodzinę czy sauną na stoku, za dobry zjazd można wygrać samochód! Dzieci mogą korzystać m.in. z darmowego wypożyczenia sprzętu, czy skipasa za symboliczne 1 euro, nauczyć się pływania syrenką lub zdobyć Bilet Bałwana (Schneemannkarte).


30 ośrodków narciarskich w Karyntii i Tyrolu Wschodnim to około 800 kilometrów dobrze przygotowanych tras, co jest gwarantem naprawdę zróżnicowanej oferty. Korzystnym dla portfela rozwiązaniem jest Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, a także wiele regionalnych karnetów i opłat ryczałtowych na wyciągi. W 2016 na dzień 29 lutego wiele ośrodków narciarskich w Karyntii przygotowało oferty specjalne - takie jak np. bezpłatna jazda na nartach i odnowa biologiczna dla osób obchodzących w tym dniu swoje urodziny.
Przygotowano także place zabaw i przedszkola narciarskie dla najmłodszych. Poza gwarantowanym śniegiem jest też 1140 m kw. wód termalnych, a strefa wellness liczy 2000 m kw. Są nowe hotele i schroniska, a z ważnym karnetem narciarskim za bilet wstępu do KärntenTherme od godziny 17 zapłacimy 20 proc. mniej. Dla Polaków dodatkowym plusem może być fakt, że narodowym daniem Karyntii są pierogi. Koszt tegorocznych inwestycji wyniósł 23 mln euro. Nowy sezon narciarski rozpocznie się 5 grudnia 2015.
Żeby skorzystać z promocyjnych cen podczas zimowego urlopu w Karyntii wystarczy być w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu. Karyntia zaprasza dzieci nie tylko z rodzicami lecz również z dziadkami. Zimą do Karyntii przyjeżdża coraz więcej Polaków.
W alpejsko-adriatyckiej kuchni Karyntii potrawy odzwierciedlają różnorodność regionów. Są w niej m.in. karynckie pierogi z serem, ciasto drożdżowe Reindling, karyncka troć (Laxn), boczek z doliny rzeki Gail (Gailtaler Speck) i wódka z szyszek limby (Zirbenschnaps). Do przysmaków zimowej kuchni Karyntii należą między innymi Ritschert (danie jednogarnkowe z pęczaku, fasoli i wędzonego mięsa) oraz specjały z jagnięciny z Glockner i wołowiny z Nockalm.


{gallery}22281{/gallery}
Gerlitzen Alpe to największy z pięciu ośrodków położonych w rejonie Villach, najbardziej na południe wysuniętym regionie narciarskim Austrii, z 25. nartostradami o zróżnicowanym stopniu trudności, 42. kilometrami stoków oraz 15. kilometrami szlaków z głębokim śniegiem. Nowością jest kolej krzesełkowa „Wörthersee 6er-Family-Jet" oraz familijna trasa zjazdowa „Wörthersee Familien-Abfahrt". Na szczycie, w fotopoint, można zrobić sobie zdjęcie i pobrać je wieczorem tego samego dnia ze strony www.gerlitzen.com.
Dla potrzeb dzieci i początkujących dorosłych przystosowany jest Gerlitzen-Kids-Snowpark. Ma m.in. rynny funtube, Kids Flat-Box, Kinds Up & Down-Box oraz wiele innych atrakcji, jak fale i hopki.
W internecie, po podaniu numeru karnetu możemy sprawdzić m.in. z ilu i jakich wyciągów korzystaliśmy, ile przejechaliśmy kilometrów nartostrad i jaką różnicę wysokości mamy na swoim koncie oraz jak wygląda nasz diagram czasu.
Nassfeld oferuje w tym sezonie 20 hektarów stoków więcej - od leśnych dróg obok stoku po trasę funslope (11 fal, 2 uskoki i 9 ostrych zakrętów). Każda niedziela to bezpłatna freestyle'owa edukacja w „Shred School". W ramach „NTC Blue Day" można spróbować takich dyscyplin jak: carving, skifox, airboard, snowbike i snowskate. Na trasie wyścigowej Ski Movie, z pomiarem prędkości, można bić rekordy, a potem wysyłać znajomym film z nagraniem swoich wyczynów.
Nowością jest „Kids surprise" dla dzieci, które nie skończyły jeszcze 10 lat. W każdą sobotę otrzymają dzienny karnet za ok. 10 euro. Od 4 do 24 grudnia i od 12 marca do końca sezonu (10 kwietnia 2016 r.) dla dzieci do lat 10 trwa „SkiHits for Kids", czyli ferie na nartach gratis: darmowy skipass, spanie w pokoju rodziców lub dziadków za darmo i wyżywienie w cenie noclegu.
Dla dzieci do lat 15. w tzw. sezonie niskim wypożyczenie sprzętu narciarskiego kosztuje 1 euro dziennie. Vorhegg-Laas w Kötschach-Mauthen w ramach promocji Schneeflocke („Śnieżynka") oferuje dzieciom do lat 10, które nocują w jednym z obiektów partnerskich (min. trzy dni), przez cały sezon jazdę na nartach gratis. Dzieci w wieku od 10 do 15 lat za jednodniowy karnet zapłacą tylko 6 euro.
Promocja „Ski for free" w Weissbriach oznacza jazdę na nartach za darmo już od jednego noclegu. W ramach promocji "Meterix" (niedźwiadek pomiarowy) im dziecko jest niższe (dotyczy dzieci do lat 12), tym mniej zapłaci za nocleg, kurs narciarski, sprzęt z wypożyczalni i karnet. Od 21 lutego do 6 marca 2016 r. karnety dla gości jednego z 40 obiektów partnerskich będą bezpłatne dla wszystkich, a od 28 marca do 03 kwietnia 2016 organizatorzy zapraszają na największy zimowy festiwal heavy metalowy świata „Full Metal Mountain".
Familien-Euro jest częścią pakietu tygodniowego, dostępnego w regionie sportów zimowych Bad Kleinkirchheim. Dla dzieci do lat 12 oznacza to 100 km tras za 1 euro dziennie. Od 5 marca karnet dla rodziny dostępny jest w cenie zakwaterowania, a termy za 50 proc. (www.badkleinkirchheim.at).
Hitem Weissensee - największej naturalnej powierzchni zamarzniętego lodu w Europie, z torem lodowym od 5 do 25 km długości i lodowiskiem - jest Naggler Alm, czterokilometrowy naturalny tor saneczkowy. W każdą środę odbywa się tam Jodel-Rodel-Almseminar (www.weissensee.com).
Na Skikarussell od 3 stycznia do końca sezonu dzieci do lat 14 nocują za darmo w obiektach noclegowych wokół Millstätter See, góry sportowej Goldeck. Warunkiem jest zakupienie karnetów narciarskich przez rodziców (www.millstaettersee.com).
Heidi Alm Ski Park w Falkert, uchodzi za idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą nauczyć się jeździć na nartach. Pod opieką postaci z kreskówek Heidi i Petera dzieci jeżdżą za darmo do szóstego roku życia. Nauka odbywa się w Heidi 'Kids Snowpark (www.heidialm.at).
Z kolei Turracher Höhe ma ofertę dla rodzin, które chcą skorzystać z rabatów na karnet, lekcji jazdy na nartach dla dzieci i hoteli z ofertą np. opieki nad dziećmi w weekend i podczas ferii (www.turracherhoehe.com).
Gerlitzen w Villach, ze znakiem jakości „Welcome Beginners" oferuje szerokie trasy zjazdowe Kinderland i Schneebärenland, specjalne dania dla dzieci i pensjonaty przyjazne dla rodzin, park wodny Erlebniswelt Kärnten Therme w Warmbad Villach ze zjeżdżalniami rurowymi i rwącą rzeką oraz nauką pływania syrenką w specjalnym stroju (www.kaerntentherme.com).
Pierwszych zjazdów dzieci mogą spróbować też w „Katschi's Kinderwelt" na Katschberg, gdzie kibicują im podczas jazdy gadające postaci z kreskówek. Po nartach dzieci są zawożone taksówką konną do hotelu (www.katschberg.at).
Karta bałwana (Schneemannkarte) w Heiligenblut - dla dzieci do dziesięciu lat - kosztuje w połączeniu z kartą rodziców tylko 2 euro (www.heiligenblut.at).
Dla początkujących narciarzy i osób po długiej przerwie idealne są ośrodki narciarskie w dolinie Lavanttal. Poza sezonem dzieci mieszkające z rodzicami w wybranych pensjonatach w ośrodku narciarskim Klippitztörl jeżdżą na nartach za darmo (www.koralpe.com, www.weinebene.at, www.klippitz.at).

Na szlaku narciarskim Stella Ronda, który jest połączeniem tras zjazdowych i niektórych wyciągów, każdy narciarz może zarejestrować swój własny czas i wziąć udział w konkurencji Snowchallenge. Indywidualny wynik każdego zawodnika porównywany jest z wynikiem wzorcowym przechowywanym w sejfie. Na osoby, które osiągną zbliżony do wzorcowego czas zjazdu, czekają atrakcyjne nagrody (m.in. samochód).


Z kalndarza imprez:
• 05.12.2015: inauguracja sezonu narciarskiego na Gerlitzen
• 13.12.2015: bezpłatny test sprzętu narciarskiego organizowany przez lokalną szkółkę narciarską (Elan, Blizzard)
• Od 15.12.2015: w każdy wtorek i czwartek wędrówki piesze i na rakietach śnieżnych z przewodnikiem górskim, Dietmarem Schussem; spotkanie: przy dolnej stacji kolejki Kanzelbahn o godz. 10.00.
• 23.12.2015: otwarcie Stella Ronda Snowchallenge
• 24.12.2015: gwiazdkowa jazda na nartach na Gerlitzen Alpe – dzieci (roczniki 2001-2009) szusują gratis
• 17.02.2016: pokazy szkółki narciarskiej Gerlitzen na Moserhang (godz. 15.30)
Codziennie w sezonie zimowym: pokazy z misiem Bino w dziecięcej krainie przy pośredniej stacji kolejki/Kanzelhöhe od godziny 13.30
• 29.02.2016: W stacji narciarskiej Gerlitzen Alpe dorośli, którzy obchodzą tego dnia urodziny, płacą za karnet cenę dziecięcą. Dzieci i młodzież urodzona 29. lutego jeździ wyciągami gratis.
• W każdy piątek w sezonie zimowym Szkoła Narciarska Gerlitzen organizuje zawody narciarskie i snowboardowe na Moserhang - z pomiarem czasu, dekorowaniem zwycięzców i wręczeniem dyplomów.
• 23.03.2016: pokazy szkółki narciarskiej Gerlitzen na Moserhang (godz. 15.30)
• 03.04.2016: Zamknięcie sezonu narciarskiego na górze Gerlitzen „Winter-Ade"


Nowości i atrakcje dostępne w Karyntii przedstawili na konferencji prasowej w Warszawie Elke Maidic z Biura Promocji, Thomas Michor z regionu Villach i Kurt Genser z regionu Nassfeld. Konferencję zorganizowała Narodowa Organizacja Turystyki Austrii w Polsce (http://b2b.austria.info/pl). Dodatkową atrakcją konferencji prasowej było zadanie wykucia zatopionych w lodzie - wprost z Karyntii - piłeczek golfowych, jako przedsmak atrakcji dostępnych już na stoku.
Więcej na: www.karyntia.pl, www.nassfeld.at, www.region-villach.at, www.familien-euro.at, www.skifahren-gratis.at.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.