Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/22342.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/22342
updated 1:46 PM CEST, Sep 21, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Daniel Craig w „Spectre" jeździł w Sölden!

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Austria
Wyróżniony James Bond w Tyrolu http://b2b.austria.info/pl James Bond w Tyrolu

Najwyżej położoną ulicę w Alpach, górną stację kolejki zbudowaną ze stalowych żeber czy restaurację na szczycie w lodowym klimacie znajdziemy właśnie w Sölden. Ten region narciarski Alp Ötztalskich został uznany przez producentów za idealną scenerię dla nowego filmu o Jamesie Bondzie - „Spectre". Jest to już 24. z serii filmów o Jamesie Bondzie. Akcja filmu rozgrywać się będzie na tle Alp Ötztalskich w Sölden oraz w górskiej wiosce Obertilliach we Wschodnim Tyrolu.

Scenarzysta Dennis Gassner przebył długą drogę w poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji. „A gdzie mogłoby być to bardziej ekscytujące niż na szczycie świata?" stwierdził. Według Gregga Wilsona – jednego z producentów filmu – Tyrol spełnia wszelkie warunki ku temu, aby w pełni oddać spektakularny charakter scen akcji. Dzięki tym właśnie scenom „Spectre" ma szansę stać się większym sukcesem kinowym niż dotychczas najbardziej dochodowa część serii – „Skyfall".

Obecność agenta 007 na Gaislachkogl zawdzięcza się głównie Jakobowi Falknerowi. W kwietniu 2014 roku, usłyszał, że produkcja filmu rozważa lokalizację zdjęć w Sölden. Przekonywał decydentów za pomocą trzech silnych argumentów: „Miejsce jest łatwo dostępne, logistyka doskonała, a widoki - zachwycające". W grudniu 2014 roku ekipa filmowa dokonała próbnych nagrań, a w styczniu 2015 padł pierwszy klaps nowego filmu o Jamesie Bondzie. W Sölden zakwaterowały się gwiazdy dużego ekranu i licząca ponad 500 osób ekipa. Zdjęcia zakończono po upływie 3 tygodni. W tym czasie słynny tajny agent odbywał efektowne pościgi i ucieczki na ultranowoczesnej kolejce Gaislachkoglbahn, na stokach Sölden, a także na Gletscherstraße, na której znajduje się też najwyżej położony tunel drogowy w Europie.

Sölden ma poważne atuty: 3 trzytysięczniki oferujące w sumie 145 km stoków, coroczną inaugurację narciarskiego Pucharu Świata, zawody Adrenalin Cup, kulinarne doznania w górskiej restauracji Ice Q, Aprés ski, jakiego próżno szukać w innych ośrodkach, koncerty gwiazd oraz imprezy przez całą zimę. 

Kolejną lokalizacją była zabytkowa wieś Obertilliach. Aby zimowe sceny wyglądały przekonująco, zdecydowano się na sztuczne naśnieżanie. Ekipa filmowa przybyła do Tyrolu Wschodniego ze śniegiem, lekkim samolotem oraz przeniesioną ze Styrii i przebudowaną na szczycie stoku Golzentipp drewnianą chatką, którą mieszkańcy Obertilliach nazwali „Bond House". Kręcenie scen w „Bond House" i jego okolicy oraz na przyległej trasie narciarskiej, w których uczestniczył aktor Daniel Craig, zajęło w sumie 4 dni. W połowie stycznia 2015 roku kręcono sceny na stokach, co wiązało się z koniecznością zamknięcia wyciągów na dwa dni. Spektakularne były również sceny kręcone w zalesionej okolicy ośrodka narciarskiego Golzentipp. Kręcono tam sceny z udziałem samolotu sportowego.

{gallery}22342{/gallery}

Fakty dot. kręcenia filmu z Jamesem Bondem w Tyrolu

• 8,9 mln euro – wydatki związane z produkcją „SPECTRE"
• 31 dni zdjęciowych
• 30.000 noclegów - obsada i ekipa
• 600 filmowców z międzynarodowej załogi
• 250 filmowców z Austrii i Tyrolu
• 210 dostawców z Austrii i Tyrolu
• 130 mln - liczba widzów, którzy obejrzeli w kinach poprzedni film z Bondem „Skyfall".

Listopadowa premiera filmu "Spectre" nie jest wyłączną atrakcją nadchodzącego sezonu zimowego w Sölden. Są nimi inauguracja narciarskiego Pucharu Świata AUDI FIS, Sölden Party oraz Electric Mountain Festival.

Narciarska huśtawka na lodowcach Tiefenbach i Rettenbach stanowi jeden z największych lodowcowych terenów narciarskich w Austrii. Z Sölden można do niej dotrzeć samochodem lub autobusem po najwyżej położonej trasie widokowej Alp Wschodnich. Kiedy w listopadzie uruchomione zostaną wszystkie 33 wyciągi w Sölden i Hochsölden, miłośnicy białego szaleństwa będą mieli do dyspozycji 145 km stoków o wszystkich stopniach trudności na wysokościach od 1350 do 3340 m n.p.m. – rozległe, bez stresu i bez kolejek.

Sölden to jedyny ośrodek narciarski w Austrii obejmujący trzy tereny na trzytysięcznikach. BIG3: Gaislachkogl (3058 m), Tiefenbachkogl (3250 m) i Schwarze Schneide (3340 m) są połączone wyciągami reprezentującymi najwyższy poziom techniczny. Ich zdolność przewozowa to ok. 68 000 osób na godzinę. Dobre warunki narciarskie od października po słoneczne dni maja zapewnia wysokie położenie i systemy naśnieżania obejmujące ok. 70 proc. stoków.

Adrenalin Cup to nowość na skalę światową. W pełni zdigitalizowane zawody obejmują 10 ekscytujących dyscyplin w kategoriach: narciarstwo alpejskie, endorfiny i adrenalina – od slalomu-giganta przez carving, freeride i jazdę po muldach aż po speed i loty. Startować może każdy, tyle razy, ile zapragnie – żeby zmierzyć się z przyjaciółmi, zebrać możliwie dużą liczbę punktów i na koniec sezonu wygrać fajne nagrody. Niemałych emocji dostarcza także najdłuższa, 15-kilometrowa trasa zjazdowa, która wymaga pokonania 2000 m różnicy poziomów, prowadząca z platformy BIG3 Schwarze Schneide aż do doliny.

Na kulinarny przerywnik - w regionalnym lub wyszukanym stylu - mozna wybrać się do designerskiej restauracji Ice Q na Gaislachkogl. Architektoniczna ciekawostka w kształcie kostki ze szkła oferuje alpejską kuchnię i wina, relaks w atmosferze luksusu i wspaniałe widoki na okalające dolinę Ötztal góry. Szklany sześcian Ice Q w nowym Bondzie zagra rolę futurystycznej kliniki, w której Christoph Waltz - przeciwnik Jamesa Bonda - knuje swoje intrygi. Sölden oferuje ponadto 33 schroniska i restauracje na całym terenie narciarskim, serwujące solidne, tradycyjne potrawy i kuszące klimatem après ski. Kawiarnie, restauracje, bary i dyskoteki w centrum, to ośrodki legendarnego życia nocnego, z którego słynie Sölden.

Sportowy sezon zimowy co roku rozpoczyna inauguracja narciarskiego Pucharu Świata AUDI FIS na lodowcu Rettenbach (24 i 25 października 2015). Od końca listopada 2015 r. ma miejsce cotygodniowa Sölden Party na Giggijoch, nocna jazda na nartach oraz après ski do wyboru – na górze lub w dolinie. Taneczne rytmy przez całą zimę zapewni Electric Mountain Festival. Występom scenicznym na żywo na Giggijoch (2284 m n.p.m.) od 7 do 9 kwietnia 2016 r. będą towarzyszyć szalone imprezy na śniegu. Wystapią najwieksze gwiazdy elektronicznej muzyki tanecznej: David Guetta, Klingande, Martin Solveig, Robin Schulz, Fedde le Grand czy Nicky Romero.
Więcej na: www.soelden.com.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.