updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Atrakcje zimowe Vorarlbergu

  • Napisane przez http://b2b.austria.info/pl
  • Dział: Austria
Wyróżniony Atrakcje zimowe Vorarlbergu http://b2b.austria.info/pl

W sezonie zimowym 2015/2016 czeka na nas 10 najciekawszych atrakcji zimowych Vorarlbergu - trasy kulinarne, Ski touring, jazda psim zaprzęgiem, wędrówki z lamami, wycieczki na rakietach śnieznych, a nawet nocleg w igloo.

• Kulinarne wędrówki - Wędrówkę z dobrą kuchnią łączą jednodniowe wycieczki, które oferuje biuro Bregenzerwald Tourismus. Droga prowadzi od śniadania do obiadu i dalej, do podwieczorku, a każdy posiłek spożywany jest w innym górskim schronisku lub restauracji. Do wyboru są trasy w Alberschwende, Hittisau/Hochhäderich, Mellau-Bizau-Bezau i Sibratsgfäll-Schönenbach (www.bregenzerwald.at).
• Zimowe wędrówki, czyli Ski touring w Bregenzerwald - Wędrówki we własnym rytmie: trzy dni wędrówki w Bregenzerwald (Lesie Bregenckim), dwa noclegi w dwóch hotelach oraz transport bagażu w cenie pakietu (www.bregenzerwald.at).
• Psim zaprzęgiem w góry - W dolinie Kleinwalsertal Dorośli i dzieci od ósmego roku życia w każdą niedzielę (od 3 stycznia do 13 marca) mogą wziąć udział w obozie treningowym z psami husky na przełęczy Hörnlepass. Trwający ok. 5 godzin program obejmuje podstawy techniki jazdy psim zaprzęgiem, wyjazd z zaprzęgiem oraz ok. godzinną wycieczkę na rakietach śnieżnych... oczywiście z psami! (www.kleinwalsertal.com).
• Wędrówki z lamami - Horst Kuster jest właścicielem stada lam, który zaprasza wszystkich amatorów wycieczek na zimowe wyprawy trekkingowe w malowniczo położonym Bartholomäbergu koło Schruns w Montafonie. Lamy niosą bagaż i pewnie kroczą po śniegu, a Horst Kuster opowiada mnóstwo ciekawych historii o swojej ojczyźnie i jej mieszkańcach (www.montafon.at).
• Nocleg w Igloo - Uzbrojeni w piły i łopaty, uczestnicy wycieczki wyruszają w drogę z Hittisau w Bregenzerwald (Lesie Bregenckim), aby w pierwotnej głuszy wybudować igloo. Zabawa zaczyna się o godz.10.00. Po południu uczestnicy wyprawy mają możliwość zdecydowania czy chcą wrócić do wsi, czy też spędzić noc w samodzielnie wybudowanym igloo (www.bewegend.com).
• Wspinaczka lodowa: Lech, Klostertal i Brandnertal - Lodowy park w Lech am Arlberg to optymalny teren dla pierwszych prób wspinaczki po lodzie oraz dobre miejsce ćwiczeń dla wspinaczy. Ośrodek sportowy Alpincenter Lech sprawuje opiekę nad parkiem w godzinach od 15.30 do 17.30, a na życzenie także w innych godzinach w ciągu dnia. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Dla miłośników lodu o ambicjach sportowych Alpincenter Lech organizuje na życzenie dłuższe wyprawy na jeden z wielu zamarzniętych wodospadów w okolicy (www.alpincenter-lech.at).
Wspinaczkę lodową uprawiać można także w dolinie Klostertal (Fallbach) i w dolinie Brandnertal. Wycieczki z przewodnikiem można zamówić indywidualnie u kilku organizatorów: www.bergaktiv.info, www.alpin-live.at, www.free-motion.at.
• Kulinarne wędrówki na rakietach - W każdy czwartek (od 12 grudnia do 10 kwietnia) smakosze wędrują na rakietach śnieżnych na spotkanie z przysmakami doliny Kleinwalsertal. Po drodze zdobywają wiedzę na temat hodowli krów mamek, rolnictwa regionu i myślistwa. Wycieczka kończy się przekąską z lampką austriackiego wina (www.kleinwalsertal.com).
• Przez 12 wiosek Bregenzerwald (Lasu Bregenckiego) - „Umgang Bregenzerwald" to cykl 12 wycieczek. W zajmujący sposób prezentują one wyjątkową twórczą pasję, która cechuje mieszkańców Bregenzerwald. Niepozorne, stalowe słupki informacyjne w kolorze rdzy, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego szlaku, kierują uwagę na architekturę, rzemiosło, krajobraz kulturowy i specjalności kulinarne. W biurach turystycznych i w wielu hotelach można otrzymać foldery informacyjne. Zimą dostępne są szlaki w Andelsbuch, Bizau, Hittisau, Krumbach, Mellau i Schoppernau. O wariantach szlaków przebiegających przez inne wioski informują miejscowe biura turystyczne (www.bregenzerwald.at).
• Poza trasą - Ksiądz Johann Müller z Warth był prawdopodobnie pierwszym narciarzem w Bregenzerwald (Lesie Bregenckim). W latach 90. XIX wieku kazał sobie przysłać ze Szwecji narty, aby móc szybciej się poruszać po alpejskim terenie pomiędzy Warth-Schröcken i Lech Zürs – dwiema parafiami, którymi się opiekował. Śladami księdza Müllera biegnie trasa pięciogodzinnej wyprawy, którą prowadzą przewodnicy ze szkół narciarskich w Warth i Schröcken. Uczestnicy powinni mieć doświadczenie w poruszaniu się w głębokim śniegu oraz sprzęt ochronny ( www.skischule-salober.at i www.skischule-warth.at).
• Pierwsi na stoku - Mnóstwo miejsca na świeżo przygotowanych stokach oraz wyjątkowa atmosfera o poranku to główne zalety porannych wypraw na narty. W każdą środę o godz. 7.20 rozpoczyna się jazda na HochjochTotale. Jest to najdłuższa trasa zjazdowa do doliny w Vorarlbergu (różnica poziomów wynosi 1700 m). Zbiórka przy kolejce Grasjoch Bahn w St. Gallenkirch. Zjazd kończy się przy restauracji Kapellrestaurant powyżej Schruns (www.montafon.at). W każdy piątek o godz. 7.20 pracę rozpoczyna kolejka Versettla Bahn w Gaschurn. Udział w porannej wyprawie Nova Exklusiv kosztuje 34,- euro za osobę, bez biletu na wyciąg. Wszystkie programy zwieńczone są śniadaniem na szczycie góry (www.montafon.at/bergerlebnisse).

Please provide full Credentials Infomation