Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/22537.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/templates/gk_news2service-worker.js.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/22537
updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Cyrk w Ischgl

  • Napisane przez http://b2b.austria.info/pl
  • Dział: Austria
Wyróżniony Cyrk w Ischgl http://b2b.austria.info/pl

W ramach konkursu rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß", który odbędzie w dniach od 11 do 15 stycznia 2016 r. w Ischgl, artyści z różnych krajów wyczarują pośrodku terenu narciarskiego cyrkowe postacie.

Tej zimy w Ischgl powstanie spektakularna cyrkowa arena ze śniegu. Na konkurs rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß", który odbędzie się w terminie od 11 do 15 stycznia 2016 r., przybędą artyści z różnych krajów i pośrodku terenu narciarskiego wyczarują cyrkową arenę.
Żonglujące foki, lwy skaczące przez płonące obręcze czy tańczący klowni – tegoroczny temat konkursu – „Cyrk" – szczególnie sprzyja artystycznej kreatywności. Sami rzeźbiarze wcielą się w rolę „artystów" na terenie narciarskim i w ciągu pięciu dni, na wysokości 2300 m n.p.m., wyrzeźbią swoje pomysły w śniegu. Wystawę będzie można zwiedzać na nartach, zjeżdżając ze stoku. Punktem kulminacyjnym imprezy ma być oczywiście wręczenie nagród, 15 stycznia.

W tym roku, już po raz 23, jurorzy wybiorą w Ischgl najbardziej niezwykłą rzeźbę. Do początku maja nadnaturalnej wielkości figury będzie można podziwiać na terenie całej Silvretta Areny, na i obok stoków – tak długo, jak długo w Ischgl będzie leżał śnieg. Mapa z objaśnieniami i zaznaczonymi punktami, w których znajdują się rzeźby z konkursu „Formen in Weiß", można otrzymać bezpłatnie na miejscu.

{gallery}22537{/gallery}
Co zrobić z tym całym śniegiem? Takie pytanie zadali sobie mieszkańcy Ischgl 23 lata temu. Odpowiedzią był projekt artystyczny – konkurs rzeźb ze śniegu „Formen in Weiß". Od tej pory rzeźbiarze z całego świata co roku przesyłają swoje projekty do jury w Ischgl. Jury wybiera najlepsze pomysły i zaprasza do rywalizacji dziesięć par artystów. W ciągu pięciu dni na mierzącym 238 km stoków terenie narciarskim powstają arcydzieła ze śniegu, sięgające nawet 10 metrów wysokości. Co ciekawe, konkurs ma co roku inny temat.
Ponadnaturalnej wielkości rzeźby, przedstawiające np. Dietera Bohlena w konkursie na temat „Talent show", założycieli kolei Silvrettaseilbahn AG z okazji 50. jubileuszu przedsiębiorstwa, czy też VW garbusa w edycji poświęconej dorobkowi Volkswagena, prezentują najróżniejsze, aktualne w ostatnich latach tematy. W tym roku teren narciarski zamieni się w wielką arenę cyrkową ze śniegu.

Więcej na: www.ischgl.com.

Please provide full Credentials Infomation