updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

„Karuzela narciarska" i białe szaleństwo nad Millstätter See

  • Napisane przez http://b2b.austria.info/pl
  • Dział: Austria
Wyróżniony „Karuzela narciarska" i białe szaleństwo nad Millstätter See http://b2b.austria.info/pl

Zjazdy na nartach na nowych trasach, a wieczorami odpoczynek w spa? To jest możliwe nad jeziorem Millstätter See w Karyntii. Dookoła Millstätter See kręci się karuzela narciarska, dzięki której amatorzy sportów zimowych z jednym tylko karnetem mogą dotrzeć do 31 ośrodków narciarskich i skorzystać z ponad 850 km tras. Uroczyste otwarcie sezonu zimowego nastąpi 19 grudnia 2015.

Znad Millstätter See, położonego w samym sercu Karyntii, można w około pół godziny dojechać autem do najpiękniejszych ośrodków narciarskich regionu: nie tylko w ośrodku sportowym Goldeck, lecz także Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, Turracher Höhe, Nassfeld oraz lodowca Mölltaler Gletscher.

Dzieci nie płacą
W Goldeck, gdzie w tym roku uroczyste otwarcie sezonu zimowego nastąpi 19 grudnia, rodziny mogą skorzystać z wyjątkowej oferty – od połowy stycznia aż do końca sezonu dzieci w wieku do 14 lat, zakwaterowane wraz z rodzinami w jednym z hoteli nad Millstätter See, będą mogły szusować za darmo. Wystarczy, że rodzice zakupią karnety. Za pomocą wyciągu taśmowego, zwanego „Czarodziejskim Dywanem", pociechy dostaną się do krainy narciarskiej przygody, gdzie zaopiekują się nimi doświadczeni instruktorzy. Po zakończeniu szusowania powrócą z mamą i tatą autobusem wahadłowym nad jezioro, gdzie czekają na nie wieczorne wędrówki z pochodniami, szalone kuligi, bitwy na śnieżki i inne atrakcje. Dzięki karcie Millstätter See Inclusive Card będą miały również bezpłatny wstęp do miejscowego Muzeum Kolejnictwa.

Tej zimy dodatkowe wrażenia zapewni również nowa oferta Winter-Skihit 4=3 i 5=4 – od 3 do 28 stycznia 2016 r. urlop nad Millstätter See będzie wyjątkowo tani, ponieważ wszyscy zakwaterowani w jednym z obiektów „karuzeli narciarskiej" otrzymają w prezencie dodatkowy karnet na przejazdy na stokach Goldeck oraz dodatkowy nocleg.

O wschodzie słońca na stoku
Od marca 2016 r. ranne ptaszki będą miały możliwość szusowania o wschodzie słońca na świeżo przygotowanych nartostradach Bärnbiss. Wyruszą na trasę kolejką już o siódmej rano i dotrą na szczyt dokładnie w chwili, gdy słońce będzie w zenicie. Po szaleństwie na stoku alpejska karczma Krendlmar ugości ich obfitym śniadaniem.

Ze śniegu do wody
Pełen wrażeń dzień goście zakończą z przyjemnością w spa 1. Kärnten Badehaus. Miły relaks umożliwią im tam cztery sauny, tepidarium i parowa łaźnia solankowa. Po wizycie w saunie odkryty basen infinity o powierzchni 60 m² zapewni nie tylko radość kąpieli, lecz także wspaniałe widoki. Inne atrakcje to: urozmaicony program zabiegów leczniczych, który łączy uzdrawiającą siłę natury z bogactwem regionalnych propozycji wellness – na przykład „masażem granatami" czy „masażem limbowym deluxe"; wizyta w restauracji „L'Onda – Die Welle", oferującej smakołyki kuchni alpejsko-adriatyckiej, w tym najsmaczniejsze przepisy trzech regionów – Karyntii, Friuli i Słowenii.

Pachnące jodły i aromat grzanego wina
Goście, którzy przybędą nad Millstätter See w okresie od 25 listopada do 31 grudnia, po wrażeniach na stoku będą mogli odwiedzić urocze miasteczka nad brzegiem jeziora. Czekać tam na nich będą jarmarki świąteczne w Radenthein i w Spittal an der Drau, a zwiedzanie kościoła opactwa w Millstatt, połączone z oprawą muzyczną, zapewni mistyczną atmosferę.
Niezliczone choinki umieszczone na „pływającym" świątecznym tarasie restauracji Kap 4613 w Millstatt kuszą grzanym cydrem, świąteczną kiełbasą kraińską, pieczonymi kasztanami i chlebem z pieczoną karkówką.

Terminy w ośrodku sportowym Goldeck:
• 19.12.2015 Otwarcie sezonu
• 23.01.2016 Zawody narciarskie Champ or Cramp
• 26.-28.02.2016 Eliminacje zawodów w narciarstwie dowolnym Big Mountain Goldeck-Freerideworld
• 04.03.2016 Weekendowa impreza charytatywna Weekend Charity Race
• 05.03.2016 Festiwal Ö3 Pistenbully
Więcej na: http://b2b.austria.info/pl.

Please provide full Credentials Infomation