updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Otwarcie najdłuższego na świecie tunelu: Tunel Gotarda

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Europa
Wyróżniony Otwarcie najdłuższego na świecie tunelu: Tunel Gotarda

Najdłuższy na świecie tunel - Tunel Gotarda - liczący 57 km zostanie otwarty w Szwajcarii 1 czerwca 2016 roku. Podczas prac usunięto stamtąd 28,2 mln ton skał. Pociągi popędzą tunelem od grudnia 2016.

Czas przejazdu przez Alpy pasażerów i towarów znacznie się skróci. Maksymalna prędkość pociągów w tunelu to 250 km/h. Latem oferowane będą specjalne, turystyczne przejazdy kolejowe z możliwością zwiedzania tunelu. Nowa trasa objęta jest ofertą Swiss Travel Pass.

17 lat po wybuchu pierwszych ładunków kruszących skały, 1 czerwca 2016 roku oficjalnie otwarty zostanie najdłuższy na świecie tunel kolejowy. Podczas ceremonii otwarcia Szwajcarzy zaprezentują swoje narodowe wartości: innowacyjność, precyzję i niezawodność. W przypadający po ceremonii otwarcia weekend 4 i 5 czerwca 2016 roku przy obu - odległych o 57 km - wyjściach z tunelu zorganizowane zostaną wyjątkowe uroczystości, w których udział ma wziąć od 50.000 do 100.000 gości.

Najważniejsze wydarzenia festiwalu to przejażdżki pociągiem Gotthard z prędkością do 200 km / h, prezentacje szwajcarskich artystów i interaktywna wystawa multimedialna. Dzieci będą mogły zająć się poszukaniem skarbów, dorośli sprawdzic swoją wiedzę podczas quizu o tunelu, a amatorzy fotografii będą mogli zgłaszać swoje zdjęcia w konkursie fotograficznym. Na miejscu będzie można spróbować specjałów z dwóch sąsiadujących z tunelem kantonów: Uri i Ticino.
Więcej na: http://www.gottardo2016.ch.

Warszawa