updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Wiedeń w biegu

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Austria
Wyróżniony Wiedeń w biegu

Sportową wiosnę 2016 r. Wiedeń rozpocznie od Vienna City Marathon i biegu Wings for Life World Run.

W organizowanym 10 kwietnia 2016 Vienna City Marathon 42 000 biegaczy ze 130 krajów przebiegnie obok najpiękniejszych zabytków Wiednia. Odpowiednią motywację zapewni im milion stojących przy trasie widzów. Hasło maratonu roku 2016 brzmi „Teatr emocji" – chodzi o połączenie społecznych tradycji miasta z pełnymi emocji przeżyciami sportowymi. Głównymi aktorami będą sami biegacze, publicznością – zgromadzeni widzowie, a wspaniałą sceną – trasa przebiegająca przez historyczny i nowoczesny Wiedeń z nową metą przed Burgtheater.

Podczas organizowanego 9 kwietnia 2016 - na dzień przed zawodami - Carbo Loading Party w sali bankietowej wiedeńskiego ratusza uczestnicy będą mogli uzupełnić zapasy węglowodanów, zajadając się pastą i omletami Kaiserschmarren. Już od 8 kwietnia 2016 w Centrum Targowym będą trwać towarzyszące maratonowi targi Vienna Sports World, na których zostaną zaprezentowane najnowsze trendy w świecie biegaczy.

Impreza, która w 2016 roku odbędzie się w Wiedniu już po raz trzydziesty trzeci, obejmować będzie biegi dla uczestników w każdym wieku i na każdym poziomie sportowym: bieg na klasycznym dystansie maratońskim, półmaraton i sztafetę maratońską z udziałem zespołów czteroosobowych (10.04.2016) oraz biegi dla dzieci i młodzieży dzień wcześniej. Start nastąpi pod Vienna International Centre, potem zawodnicy przebiegną przez most Reichsbrücke i Prater do Ringstraße z jej wspaniałymi budowlami. Spod Opery Wiedeńskiej trasa powiedzie ich do pałacu Schönbrunn, a następnie z powrotem do Ringu i na Prater. Meta w 2016 r. usytuowana będzie po raz pierwszy przed Burgtheater.

W niecały miesiąc po Vienna City Marathon, 8 maja 2016, po raz pierwszy odbędzie się w Wiedniu bieg Wings for Life World Run. Podczas tej organizowanej na całym świecie imprezy zawodnicy pobiegną i pojadą na wózkach inwalidzkich dla wszystkich, którzy nie mogą biegać. Cały dochód z biegu zostanie przeznaczonych bezpośrednio na projekty związane z badaniem urazów rdzenia kręgowego. Start w Wiedniu (oraz 33 innych miejscach na świecie) nastąpi o godz. 13.00 (godz. 11.00 czasu UTC). Pół godziny później, o godz. 13.30, specjalny samochód zacznie ścigać biegaczy i będzie to czynił dopóty, dopóki nie dogoni ostatniego zawodnika.

• 33. Vienna City Marathon, 10.4.2016, www.vienna-marathon.com
• Wings for Life World Run, 8.5.2016, www.wingsforlifeworldrun.com
Więcej na: https://b2b.wien.info.

Please provide full Credentials Infomation