updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Walentynki w Czechach

  • Napisane przez www.czechtourism.com
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Romantyczna uliczka w Pradze www.czechtourism; Fot. Štěpán Vrzala Romantyczna uliczka w Pradze

Zakochanych zapraszamy do Pragi, jednego z najpiękniejszych miejsc na świecie, nazywanej rajem romantyków. Niezapomnianym przeżyciem będzie spacer wąziutkimi uliczkami oświetlonymi latarniami gazowymi, rejs łodzią po Wełtawie, wieczór w przytulnej kawiarni czy gospodzie lub udział w przedstawieniu w jednym ze słynnych czarnych teatrów.

Na wspaniałą ucztę dla wszystkich zmysłów zaprasza praskie muzeum czekolady.

Tym, którzy jednak wolą mniejsze miasteczka, proponujemy wycieczkę do Czeskiego Krumlova w południowych Czechach. Unikatowy kompleks zamkowy wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oczaruje nas, podobnie jak tutejsze malownicze uliczki. Niezwykłym miejscem, w którym zatrzymał się czas jest Muzeum Fotoatelier Seidel. Ekspozycja słynnych fotografów Josefa i jego syna Františka Seidelów zaskoczy nas wieloma ciekawymi zdjęciami i pocztówkami. Znajdziemy tu dawne aparaty fotograficzne a także zachowaną część oryginalnego wyposażenia technicznego atelier.

Dzień świętego Walentego możemy spędzić na jednym z bajkowych czeskich zamków i pałaców. Przepiękne apartamenty dla zakochanych oferuje na przykład pałac Loučeň (50 kilometrów od Pragi). W tutejszym parku znajdziemy niezwykłą atrakcję – 11 labiryntów wkomponowanych w krajobraz parkowy, zaprojektowanych przez Adriana Fishera, jednego z najsłynniejszych na świecie projektantów labiryntów. Wszelkie wygody oferuje swym gościom Zbiroh, noworenesansowy zamek stojący pośród lasów, przy trasie między Pragą i Pilznem, związany z twórczością Alfonsa Muchy. Właśnie tutaj czeski artysta malował słynną Epopeję Słowiańską. W środkowych Czechach, niedaleko Mladej Boleslavi stoi zameczek myśliwski Mcely. Na zakochanych czeka tu specjalne menu świętowalentynkowe. Specjalnością zamkowego kucharza są dania przygotowywane według przepisów dawnych właścicieli, rodu Thurn-Taxisów.

Oryginalną propozycję na Walentynki mamy dla miłośników białego szaleństwa – nocleg na wieży widokowej na szczycie Ještěd w górach Izerskich, skąd rozciąga się wspaniały widok na zaśnieżoną górską krainę.

Please provide full Credentials Infomation