Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/23549.
  • Nie powiodło się załadowanie pliku XML.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/23549
updated 11:18 AM CEST, Oct 16, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Atrakcje lata 2016

  • Napisane przez Cezary Rudziński
  • Dział: Austria
Wyróżniony Gabriele Lenger, szefowa Austriackiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Warszawie Fot.: Cezary Rudziński Gabriele Lenger, szefowa Austriackiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Warszawie

Dla polskich turystów Austria, to przede wszystkim Alpy, narty i wypoczynek zimowy. Tak przynajmniej wynika z przeprowadzonych badań ankietowych – zaczęła prezentację letnich atrakcji jej kraju na kolejnym śniadaniu prasowym szefowa Austriackiego Ośrodka Informacji Turystycznej w Warszawie Gabriele Lenger.

Powoli zaczyna się to jednak zmieniać - kontynuowała - gdyż coraz bardziej dostrzegane są także całoroczne, a zwłaszcza letnie atrakcje naddunajsko-alpejskiego kraju. O ile jeszcze kilka lat temu 80% turystów z Polski przybywało na urlopy w Austrii w zimie, a tylko 20-22% w lecie, to w 2014 roku zimowi stanowili już tylko 68% wśród łącznej liczby gości.
To rezultat m.in. prowadzonych kampanii promujących również wypoczynek letni. A oferta w tym okresie jest również ogromna i ciągle nad Wisłą i Odrą zbyt mało znana. Zarówno kulturalna: niezliczone, warte bliższego poznania cenne zabytki sakralne i świeckie, spektakle teatralne oraz imprezy muzyczne. Sportowa, z możliwością uprawiania różnych dyscyplin, z bardzo popularnymi wodnymi oraz kolarskimi i turystyką rowerową. A także przyrodniczo-krajobrazowa. Alpy, chyba nie tylko dla mnie, są zresztą piękniejsze w lecie, niż wówczas, gdy ich zielone zbocza i doliny pokryte są śniegiem i lodem. A np. jeziora dopiero uwolnione od nich nabierają pełnego blasku i barw. Podobnie jak świat roślinny i zwierzęcy.

Przyjazdy do Austrii w lecie pozwalają zaspokoić potrzeby urlopowe, które Polacy preferują najbardziej: wypoczynek, ale aktywny, połączony z poznawaniem kraju i jego atrakcji, w tym również kulinarnych. Pokazaniu, jak wiele jest tych atrakcji, służyć ma właśnie rozpoczynana kolejna akcja promocyjna w Polsce. Spotkanie prasowe nie zaczęło się w restauracji, lecz koło budynku Metropolitan, u zbiegu ulic Focha i Trębackiej, na zapleczu Teatru Wielkiego.

{gallery}23549{/gallery}

Stanął tam „austriacki przystanek", w którym wyświetlane są piękne widoki różnych regionów i miejsc w Austrii. Z towarzyszeniem muzyki oraz informacji z głośników. Został on otwarty w obecności zaproszonych przedstawicieli polskich mediów. Którzy następnie przejechali na śniadanie prasowe na ul. Mysią na miejskich rowerach zaopatrzonych w tablice promujące walory turystyczne Austrii. Otrzymało ich w stolicy aż 500 rowerów, podobnych 200 w Poznaniu i będzie można na nich jeździć przez cały miesiąc. To ciekawa forma reklamy i promocji. W maju i czerwcu kontynuowane one będą w telewizji.
Przekonanie austriackich krajów związkowych oraz miejscowości i ośrodków znanych przede wszystkim z wypoczynku zimowego, że warto promować w nich również letni, nie było proste – mówiła dalej popularna wśród dziennikarzy Gabi - Ale powoli udaje się to, czego przykładem jest nasze spotkanie i zaprezentowane formy promocji letnich walorów turystycznych Austrii. Ważne, że przekonać dało się również austriackiego ministra gospodarki, któremu podlega turystyka. Bo on decyduje, na co przeznaczane są środki budżetowe na promocję kraju. Od paru lat jest to kwota stała, około 50 mln euro na cały świat.
Ale ostatnio, w latach 2015 i 2016, udało się ją nieco, o około 4 mln €, powiększyć, aby promując lato niezbyt uszczuplać środki na zachęcanie cudzoziemców do wypoczynku w Austrii zimą. Najwięcej z pieniędzy na promocję przyjazdowej turystyki letniej trafi do krajów azjatyckich, Turcji oraz Wielkiej Brytanii. Również jednak do Polski i innych państw europejskich. Zainteresowanych przyjmowaniem turystów – i zarabianiem na nich – także w lecie, jest już kilka austriackich krajów związkowych. Karyntia, Styria, Tyrol, a zwłaszcza jego stolica Innsbruck oraz Górna Austria i jej główne miasto, Linz, który w 2009 roku był Europejską Stolicą Kultury.
Sporo materiałów informacyjnych na temat letniej oferty tych landów oraz miast, a także popularnego ośrodka sportów zimowych Őtztal, znalazło się w koszykach rowerowych z drobnymi upominkami przygotowanych dla dziennikarzy. Zaś atrakcje Górnej Austrii przedstawiła, na tle bogatego wyboru ładnych zdjęć, przedstawicielka tamtejszej turystyki, Doris Praher, która w tym celu przyleciała do Warszawy. Przyznała ona, że jest to region mniej znany w Polsce, jako miejsce również turystyki letniej. Zapewniła jednak, ciekawie to dokumentując, że warty poznania.
Mówiła o wyjątkowości Linzu, w którym kultura, nauka i gospodarka funkcjonują w pełnej symbiozie, przy czym otoczone przepięknymi krajobrazami. Miasto to, poza zaszczytną rolą Europejskiej Stolicy Kultury przed 7. laty, wyróżnione zostało tytułem „UNESCO City od Media Arts" i zaliczone do najbardziej innowacyjnych miast świata. Festiwal Ars Electronica, w ramach którego przyznawana jest nagroda Prix Ars Electronica w dziedzinie sztuki nowych mediów, cieszy się światową renomą. Futurelab, który stanowi część Ars Electronica, uznany został przez magazyn Wired za jedno z najlepszych laboratoriów multimedialnych na świecie.
Miasto oferuje także cały szereg atrakcji kulturalnych i perełek historycznych, smaczną kuchnię ze słynnymi „tortami z Linzu", które, nawiasem mówiąc, uczyłem się swego czasu piec, uzyskując stosowny certyfikat, w trakcie jednego z dziennikarskich wyjazdów studyjnych. W Linzu byłem już bowiem kilkakrotnie w ciągu ponad półwiecza i zdołałem go trochę poznać, podobnie jak tamtejsze wycieczki statkiem po Dunaju, czy kulturalne po regionie. Atrakcji jest tam naprawdę mnóstwo! Doris Praher przedstawiła także kilka regionów i miejscowości w tym landzie, zwłaszcza nad jeziorami.
Kładąc nacisk na tamtejsze wspaniałe krajobrazy, wspomnianą już znakomitą kuchnię oraz gościnność mieszkańców. Szczególnie polecany jest m.in. region Attersee-Salzkammergut z turkusowymi, czystymi wodami jeziora otoczonego szczytami. Więcej na jego temat znaleźć można na: www.attersee.at. Podobnie możliwość łączenia wypoczynku nad najgłębszym w Austrii (204 m) jeziorem i uroku gór zapewnia Traunsee oraz cztery położone nad nim miejscowości. Więcej o nich na: www.traunsee.at. A to przecież tylko wybrane przykłady. Właściwie poza gorącymi nadmorskimi plażami, w Austrii można znaleźć wszystko, co może zainteresować letnich turystów. Planując urlop warto więc pomyśleć również i o tym kraju, położonym przecież tak blisko Polski.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.