updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

AMEDEO MODIGLIANI w Pradze

  • Napisane przez  Anna Gruszczyńska / Galeria Vernon
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Czechy - Modigliani w Pradze CzechTourism Czechy - Modigliani w Pradze
Jak donoszą organizatorzy wystawy AMEDEO MODIGLIANI w Pradze, nastąpiła zmiana terminu i miejsca wystawy. Aktualne terminy to 09. 12. 2010 – 28. 02. 2011.

{jumi [*4]}W listopadzie w Muzeum Kampa w Pradze miało odbyć się uroczyste otwarcie długo oczekiwanej wystawy słynnego włoskiego artysty z początku XX wieku Amedeo Modiglianiego. Wystawę tę już od ponad roku przygotowuje galeria Vernon we współpracy z włoską kuratorką Sereną Baccaglini. Muzeum Kampa, które zaoferowało swoje pomieszczenia do zorganizowania wystawy, nie spełniło niestety określonych warunków umowy i organizatorzy zmuszeni byli wystawę przenieść do unikatowych pomieszczeń wystawowych Miejskiego Domu Reprezentacyjnego (Obecní dům) w Pradze.

W związku z tym przesunięty został także termin otwarcia wystawy na 08.12.2010. Wystawę, zgodnie z pierwotną koncepcją, tworzyć będą obrazy Modiglianiego wypożyczone między innymi z Muzeum Izreala w Jerozolimie, Estorick Collection w Londynie, ze zbiorów współczesnej sztuki nowoczesnej Studio Guastalla w Mediolanie i zbiorów prywatnych z Niemiec i Ameryki.

Wystawa potrwa do końca lutego 2011.

Bilety wstępu już wkrótce będzie można zakupić w przedsprzedaży na stronie: www.amedemodiglianiprague.com.

Więcej informacji o wystawie:

www.galerievernon.com

www.amedemodiglianiprague.com

www.obecnidum.cz

{jumi [*6]}

 

Please provide full Credentials Infomation