updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Tanio i na koniec świata

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Europa
Wyróżniony Vila Nova de Gaia https://pl.wikipedia.org Vila Nova de Gaia

W ofercie FRU.PL pojawił się City Break Porto, czyli pakiet łączący zalety tanich lotów i hoteli polecanych przez podróżnych. Od 2012 roku, kiedy Porto po raz pierwszy zostało wybrane najlepszym kierunkiem podróży w Europie (European Best Destination®), coraz więcej osób decyduje się na weekendowy odpoczynek w Portugalii. Każdego roku liczba podróżujących zwiększa się o około 40 procent. Za City Break Porto, jedzenie i wstępy do atrakcji można zapłacić mniej więcej tyle co za weekend w Polsce, a znacznie mniej niż w Paryżu, Londynie czy w Barcelonie.

W ciągu jednego weekendu, bez brania urlopu, można zobaczyć najciekawsze miejsca w Porto, odwiedzić winiarnie w dzielnicy Vila Nova de Gaia i spędzić popołudnie na wybrzeżu Cais da Ribeira, popijając porto. Taki wypad nie musi drogo kosztować. Ceny City Break Porto obejmują koszt bezpośredniego przelotu i 3-4 noclegów, a zaczynają się od 850 zł za osobę. Najmniej zapłaci się za City Break Porto w maju i jesienią, ale nawet w szczycie sezonu, czyli w lipcu, można podróżować za 1099 zł.
Rezerwacja takich szybkich wakacji w Portugalii zajmuje kilka minut. W ramach City Break leci się bezpośrednio do Porto. Ten sposób podróżowania jest znacznie tańszy niż tradycyjne wycieczki, a pozwala na większą swobodę.
Porto jest znacznie bardziej kameralne niż Lizbona i właśnie tę jego zaletę najczęściej podkreślają podróżnicy. Doceniają też miasto za kuchnię, historię, bliskość oceanu i ceny.

Warszawa