updated 3:39 PM CET, Mar 22, 2018
A+ A A-

Wiosenne imprezy gastronomiczne w Czechach

  • Napisane przez www.czechtourism.com
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Wiosenne imprezy gastronomiczne w Czechach www.czechtourism.com

Wiosenną wycieczkę do Czech warto połączyć z udziałem w jednym z ciekawych wydarzeń gastronomicznych. Na smakoszy czekają festiwale kuchni czeskiej, podczas których można delektować się typowymi przysmakami i znakomitymi trunkami.

Miłośników piwa zapraszamy do Pragi na siódmą edycję Czeskiego Festiwalu Piwnego, największego wydarzenia gastronomicznego w Czechach. (www.ceskypivnifestival.cz) Tegoroczna edycja odbywa się od 12 do 28 maja. Na gości czeka bogata oferta czeskich browarów (70 gatunków piwa), najlepszych restauracji i firm cateringowych, rzeźników i piekarzy. Do dyspozycji jest 10 tysięcy miejsc siedzących w wielkim namiocie i 200 osób z obsługi, ubranych w czeskie stroje ludowe. Program urozmaicają wystąpienia muzyczne oraz weekendowe imprezy do samego rana. Festiwal odbywa się w na terenie praskiego centrum wystawowego Výstaviště. Wstęp jest bezpłatny, za piwo i przysmaki kulinarne zapłacimy specjalnymi monetami Talarami, które można nabyć na miejscu.

Litomyšl, miasto rodzinne słynnego kompozytora czeskiego Bedřicha Smetany, zaprasza od 20 do 22 maja na imprezę kulinarną o nazwie Gastroslavnosti Magdaleny Dobromily Rettigovej (www.gastroslavnosti.cz). Nawiązuje ona do postaci legendarnej kucharki, Magdaleny Dobromily Rettigovej. Spędziła ona w tym mieście ostatnie lata swego życia, była aktywną działaczką społeczną, prowadziła naukę gotowania i prac domowych dla kobiet i dziewcząt, jak również czytania i literatury czeskiej.
Restauracje w mieście i okolicy będą oferować specjalne menu według przepisów M. D. Rettigovej. Na gości czekają także konkursy i imprezy kulturalne.

W ostatni majowy weekend (od 27 do 29 maja) na smakoszy czeka w Pradze kolejna tradycyjna impreza gastronomiczna – Prague Food Festival (www.praguefoodfestival.cz). Oprócz degustacji czeskich specjałów oferowanych przez dziesiątki najlepszych restauracji czeskich, ciekawostek gastronomicznych, nie zabraknie także barwnego programu towarzyszącego, między innymi przedstawień artystycznych, konkursów i spotkań z dietetykami. Festiwal odbędzie się w Ogrodzie Królewskim Zamku Praskiego.

Warszawa