updated 4:45 PM CEST, Oct 20, 2018
Na żywo:
A+ A A-

Zell am See-Kaprun: Atrakcje lata 2016

  • Napisane przez http://b2b.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Zell am See-Kaprun: Atrakcje lata 2016 http://b2b.austria.info

Lodowiec, góry i jezioro – region Zell am See-Kaprun, który łączy w sobie całą różnorodność Alp, to doskonałe miejsce na urlop o każdej porze roku. Co tego lata czeka na turystów w Zell am See Kaprun?

Lato pod znakiem aktywności sportowych
Bieganie na wysokościach: nowy „Run & Walk Park" w Zell am See-Kaprun
Fitness na świeżym powietrzu par excellence - wszystkim miłośnikom aktywnego wypoczynku i ruchu na świeżym powietrzu polecamy nową atrakcję Zell am See-Kaprun: Run & Walk Park, który będzie miał swój debiut tego lata. Różnorodne tereny parku przecina gęsta sieć tras dla uprawiających biegi, biegi przełajowe i nordic walking. „Run & Walk Park" oferuje odcinki o różnych stopniach trudności, które na pewno nie zawiodą ani początkujących, ani zaawansowanych amatorów biegania – od oznaczonych tras przez miasto Zell am See aż po wysokogórskie ścieżki.

Freeride'owe trasy na Kitzsteinhornie: ze śniegu do jeziora
Freeride'owe ścieżki rowerowe na Kitzsteinhornie są absolutnie spektakularne, między innymi dlatego, że prowadzą przez trzy strefy klimatyczne. Mierzące w sumie do 12 km długości i wymagające pokonania 1500 m różnicy poziomów trasy, otwarte od połowy czerwca do połowy września, stanowią największe rowerowe wyzwanie, jakie ma do zaoferowania Ziemia Salzburska. Na Kitzsteinhorn wjeżdża się nowoczesnym Gletscherjetem do znajdującego się na wysokości 2450 m n.p.m Alpincenter. Tutaj zaczyna się wysokogórski „Geißstein Trail", który na odcinku o długości 3144 m biegnie ponad 500 m w górę na Häuslalm. Stamtąd mierzący 7,7 km „Wüstlau Trail" prowadzi do doliny. Droga, która na niektórych odcinkach wymaga bardzo dobrej techniki, jest najeżona ostrymi zakrętami i nawrotami, niektóre jej fragmenty prowadzą kamienistymi i poprzecinanymi korzeniami drzew ścieżkami. Stosunkowo łatwy do przejechania i polecany dla nowicjuszy w świecie downhillu jest mierzący 5,2 km „Bachler-Trail", który wymaga także pokonania 600 m wysokości. Na Maiskogel najlepiej wyruszyć rowerem przygotowanym do uphillu. Podjazd rowerem z centrum Kaprun trwa dobre półtorej do dwóch godzin. Trasa kończy się na brzegu jeziora Klammsee.

W równowadze z wodą i górami: joga inaczej
Joga na górującej nad Zell Schmittenhöhe oferuje fanom indyjskiej nauki połączenie świeżego górskiego powietrza, ruchu i relaksu na wysokości 2000 m n.p.m. W dniach 9, 16, 20 i 30 lipca oraz 3 i 10 sierpnia doświadczona instruktorka poprowadzi jogę z widokiem na okoliczne trzytysięczniki. Ukoronowaniem sportowego przedpołudnia będzie śniadanie w Schmitten Café. Wstęp na dwugodzinne kursy, które zaczynają się w podanych powyżej terminach o godzinie 9, jest zawarty w cenie biletu na kolejkę linową. Wyjątkowym treningiem równowagi dla aktywnych są także ćwiczenia jogi podczas wiosłowania na desce. W każdą niedzielę od 10.00 do 11.30 w lipcu i w sierpniu doświadczeni trenerzy zapraszają do ćwiczenia równowagi na jeziorze Zeller See

Atrakcje dla najmłodszych: oferty dla rodzin pod znakiem przygody
Wspaniałe przygody dla naszych pociech: jeszcze więcej zabawy na szlaku smoka Schmidolina
Alpy jako wielki plac zabaw: od początku lipca do początku września 2016 r. zapraszamy małe i większe dzieci do zabawy na wielkim alpejskim placu zabaw. „Cool Kids Fun" – program aktywnego wypoczynku dla rodzin – gwarantuje mnóstwo dobrej zabawy i codziennie nowe atrakcje. W repertuarze jest niemal wszystko – od trekkingu z lamami i poszukiwania skarbu piratów nad jeziorem Zeller See (łącznie z chodzeniem po linie i wiosłowaniem na desce), przez wizytę w wiejskim gospodarstwie, po strzelanie z łuku. Punktem kulminacyjnym każdego programu „Cool Kids Fun" jest rodzinna wycieczka szlakiem „Schmidolins Feuertaufe" („Chrzest ogniowy smoka Schmidolina"), podczas której należy przejść różnego rodzaju próby odwagi, rozwiązać zagadki i uraczyć się smoczym napojem. Nowa stacja szlaku, który w ramach programu „Cool Kids Fun" jest także partnerem karty letniej regionu Zell am See-Kaprun, zapowiada tego roku jeszcze więcej emocji i zabawy.
Klasyczne skórzane spodnie, stylowy dirndl i piwo nie z tej ziemi: tradycje w Zell am See-Kaprun

O piwie, brodzie i 2500 piłach: wizyta u Sendlhofera Fritza
Fritz Sendlhofer to człowiek o wielu talentach i bogatym życiorysie. Wysoko ponad dachami Zell am See stworzył swój prywatny azyl z rozległym widokiem. Fritz od dzieciństwa namiętnie kolekcjonuje piły z całego świata. Zgromadził ich już ok. 2500 i teraz prezentuje je w urządzonym własnymi środkami muzeum koło swojego domu. Warto jednak oderwać wzrok od wystawy i skierować go na pełną wyrazu twarz Fritza - jego pielęgnowana przy pomocy piwa broda przyniosła mu już tytuł mistrza świata i mistrza olimpijskiego w kategorii „Garibaldi". Piwo to kolejny talent tego człowieka renesansu: ogromnym nakładem pracy zbudował on własny browar, a nawet sam uprawia w ogrodzie chmiel. Wyborne i przyjemnie orzeźwiające jest piwo, które utytułowany brodacz podaje w starych, kamionkowych kuflach do domowej roboty wiejskiego chleba i boczku. Menu idealnie uzupełnia spektakularny widok na lśniące wody Zeller See.

Jodłowanie i wołanie na halach: wędrówka ze szkołą jodłowania
Wędrówki z jodłowaniem w spektakularnej górskiej scenerii to nowa oferta regionu. Podczas drogi na Schmittenhöhe Thomas Reitsamer, młody instruktor jodłowania, na pewno nie będzie miał problemu z przekonaniem do tej alpejskiej techniki śpiewu nawet najbardziej nieprzejednanych przeciwników szkolnego chóru. W programie wędrówki, który Thomas opracował specjalnie dla swoich podopiecznych, znajdują się obok różnych rodzajów śpiewu także techniki oddychania i historia jodłowania. W każdy czwartek w lipcu i w sierpniu miłośnicy jodłowania oraz osoby, które dopiero ulegają tej fascynacji, będą się spotykać przy dolnej stacji kolejki na Schmittenhöhe. Wycieczka na naturalną scenę z kursem jodłowania trwa półtorej godziny.
Kuchnia regionu Zell am See-Kaprun

Kulinarne uniesienia i niesamowite widoki z wysokości 3029 m n.p.m.
W ramach kulinarnego cyklu „Hochgenuss" popularni i nagradzani kucharze dwa razy do roku podejmują gości w restauracji na Kitzsteinhornie, serwując najlepsze specjały z kuchni i piwnicy. Najwyżej położona restauracja na Ziemi Salzburskiej zapewnia uczcie stosowną oprawę - fantastyczna panorama Parku Narodowego Wysokie Taury zachwyca za każdym razem na nowo i przez cały rok stanowi najważniejszą atrakcję każdego urlopu w regionie Zell am See-Kaprun. Kolejna okazja, aby spróbować wyśmienitej kuchni na najwyższym - pod każdym względem - poziomie, nadarzy się wiosną 2016 r.
http://b2b.austria.info.

Warszawa

Polityka Prywatności

W celu realizacji obowiązku informacyjnego, zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. poniżej przekazujemy „klauzulę informacyjną” z prośbą o zapoznanie się.


Polityka prywatności i przetwarzania danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Impresja Studio Promocji z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Drewnianej 5 lok. 3,. Poniżej znajdziesz wszelkie niezbędne informacje dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych w związku z realizacją usługi informacyjnej.

2. Dane osobowe przetwarzane są w celu w celu świadczenia usług informacyjnych oraz w celach marketingowych. Podstawą prawną jest art. 6 ust. 1 lit a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE - „RODO”).

3. Dane będą przetwarzane w celach marketingowych do momentu wycofania przez Ciebie zgody na takie przetwarzanie.

W zakresie usług Impresja Studio PR Twoje dane będą przetwarzane przez okres, w którym usługi te będą świadczone oraz, w uzasadnionych wypadkach, po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

4. Po zakończeniu przetwarzania danych osobowych w pierwotnym celu, dane będą, w uzasadnionych wypadkach, przetwarzane po zakończeniu ich świadczenia, jednak wyłącznie jeżeli jest dozwolone lub wymagane w świetle obowiązującego prawa np. przetwarzanie w celach statystycznych, rozliczeniowych lub w celu dochodzenia roszczeń. W takim przypadku dane będą przetwarzane jedynie przez okres niezbędny do realizacji odpowiednich celów.

5. Podanie danych jest dobrowolne

6. Twoje dane osobowe nie będą przekazywane.

7. Jako administrator Twoich danych, zapewniamy Ci prawo dostępu do Twoich danych, możesz je również sprostować, żądać ich usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także skorzystać z uprawnienia do złożenia wobec Administratora sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych oraz prawa do przenoszenia danych do innego administratora danych. W przypadku wyrażenia dobrowolnej zgody, przysługuje Ci prawo cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Informujemy także, że przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorującego przestrzeganie przepisów ochrony danych osobowych.

8. Na niniejszej witrynie znajdują się wtyczki społecznościowe serwisu Facebook: „Lubię to”, które są powiązane z serwisem Facebook. Pod naszym artykułami umieszczany jest kod odwołujący się do serwisu Facebook. Używając przycisku „Lubię to”, użytkownik loguje się do serwisu Facebook, w którym obowiązują zasady ochrony prywatności określone przez serwis Facebook.

9. Ta strona zbiera w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies i wykorzystuje je w celach statystycznych oraz do usprawnienia funkcjonowania serwisu. Pliki Cookiem są też zbierane przez Google Analytics. Pliki cookies są plikami tekstowymi, które przechowywane są w komputerze użytkownika serwisu.

Wykorzystujemy dwa rodzaje plików cookies – tymczasowe i stałe. Pliki tymczasowe przechowywane są do momentu opuszczenia przez Ciebie naszej strony (poprzez wejście na inną stronę, wylogowanie lub wyłączenie przeglądarki). Pliki stałe przechowywane są w Twoim komputerze do czasu ich usunięcia lub przez czas wynikający z ich ustawień.

W każdej chwili możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki, aby zablokować obsługę plików cookies lub każdorazowo uzyskiwać informacje o ich umieszczeniu w swoim urządzeniu. Inne dostępne opcje możesz sprawdzić w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Większość przeglądarek domyślnie jest ustawione na akceptację zapisu plików cookies w komputerze. Informacje dotyczące ustawień przeglądarek internetowych dostępne są w jej menu (pomoc) lub na stronie jej producenta.

Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki
       

10. Przedstawicielem Administratora jest Tomasz Brzozowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.