updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Po Wiedniu oprowadzają bezdomni

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Austria
Wyróżniony Po Wiedniu oprowadzają bezdomni mat. pras.

Austriacką stolicę, Wiedeń, można nie tylko w szczycie sezonu turystycznego, ale przez cały rok zwiedzać w bardzo niecodzienny sposób. Inne oblicze miasta pokazują bezdomni w ramach wycieczek "Shade Tours". Zwiedzanie można zamówić w języku niemieckim oraz języku angielskim. Koszt uczestnictwa dla jednej osoby wynosi 15 EUR. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa 2-2,5 godziny. Wcześniejsze zgłoszenie jest konieczne.

Austriacki innowacyjny start-up z misją społeczną „Shade Tours" pomaga ludziom, którzy tego pilnie potrzebują, angażując osoby bezdomne do oprowadzania grup po mieście. Podczas wycieczek przewodnicy m.in. pokazują różne instytucje socjalne oraz podejmują tematy bezdomności. Oprowadzając turystów podczas wiedeńskich "Shade Tours" przewodnicy nie tylko zarabiają, ale odzyskują motywację i wiarę w siebie, a zwiedzający poznają miasto z całkiem nowej perspektywy. Rzetelne informacje wzbogacone są niejednokrotnie osobistymi historiami, nawiązującymi do wymogów życia w metropolii. Według danych statystycznych problem bezdomności dotyczy w Austrii 16 033 osób, w Wiedniu 9736 osób.

"Shade Tours" współpracuje z różnymi instytucjami społecznymi. W 2016 roku ta młoda firma została wyróżniona nagrodą "ÖkoBusinessPlan Wien".

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP.

Please provide full Credentials Infomation