updated 10:20 AM CEST, May 27, 2019
A+ A A-

Ischgl. Otwarcie kolejnego sezonu zimowego w Austrii

  • Napisane przez http://www.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Ischgl. Otwarcie kolejnego sezonu zimowego w Austrii http://www.austria.info

Ischgl zaczyna sezon zimowy 2016/17 z zespołem PUR i trzema nowymi atrakcjami. 26 listopada 2016 r. odbędzie się legendarny koncert Top of the Mountain, na którym zespół PUR otworzy sezon narciarski w Ischgl. Tej zimy przygotowano aż 3 nowości: tyrolkę „Ischgl Skyfly" - 2-kilometrową alternatywę dla trasy zjazdowej do doliny, nową kolejkę Flimjochbahn i narciarskie wyprawy po łupy z aplikacją iSki Ischgl na nowym Szlaku Przemytników.

26 listopada gwiazdą koncertu Top of the Mountain będzie niemiecki zespół PUR. Punktualnie o godzinie 18 wokalista Hartmut Engler oraz jego sześciu kolegów z zespołu zaprezentują na plenerowej scenie prawdziwy przegląd przebojów z ostatniego albumu bandu: „Funkelperlenauge", „Ich lieb' dich", „Achtung" i innych. Karnet narciarski w cenie 65 euro stanowi jednocześnie bilet wstępu na koncert.

W sezonie zimowym 2016/17 ośrodek narciarski w Ischgl będzie bogatszy aż o trzy atrakcje - Ischgl Skyfly, Flimjochbahn i Szlak Przemytników. Spektakularna tyrolka Ischgl Skyfly może zabrać dwie osoby wraz z nartami na 2-kilometrową wycieczkę do doliny na wysokości 50 m, z prędkością nawet 84 km/h. Nowa 8-osobowa kolejka krzesełkowa Flimjochbahn ma konstrukcję unikatową na skalę światową – dwa wyciągi krzesełkowe korzystają z tej samej podpory. Pokonując na nartach nowy Szlak Przemytników z aplikacją iSki Ischgl można zdobyć złoto, srebro i brąz.

Ischgl Skyfly - tyrolka inna niż wszystkie
Ischgl Skyfly ma stanowić alternatywę dla trasy zjazdowej do doliny. Od środkowej stacji kolejki Silvrettabahn (1683 m n.p.m.) po dwóch śmiałków jednocześnie będzie mogło zjeżdżać na dwóch równoległych stalowych linach do doliny, a konkretnie na taras na dachu dolnej stacji kolejki Pardatschgratbahn (1376 m n.p.m.). Sprzęt narciarski oczywiście towarzyszy właścicielowi. Lot odbywa się 50 m nad ziemią z zapierającą dech w piersiach prędkością nawet do 84 km/h. Trasa o długości 2 km ma dwie stacje pośrednie i biegnie pod mostem wiszącym na Kitzloch i linią nowej kolejki Fimbabahn. Przejazd Ischgl Skyfly kosztuje 39 euro za osobę (dzieci do lat 17: 25 euro), a bilety dostępne są online w sezonie zimowym lub na środkowej stacji Silvrettabahn.

Komfortowa i jedyna taka na świecie - nowa kolejka Flimjochbahn
Dzięki przebudowie kolejki Flimjochbahn amatorzy białego szaleństwa będą mogli się w tym sezonie cieszyć z wygodnej jazdy z Idalp na Flimjoch (2752 m n.p.m.). Kolejka krzesłowa Flimjoch została zastąpiona nowoczesną 8-osobową kolejką o zdolności przewozowej ok. 3200 osób/h. Unikatowe rozwiązanie konstrukcyjne polega na tym, że podpora nr 9 kolejki Höllbodenbahn jest jednocześnie podporą nr 3 nowej Flimjochbahn. Tym samym na wysokości 25 m dwie 8-osobowe kolejki krzesełkowe mijają tą samą podporę. Kolejna nowość to optymalizacja górnej stacji Flimjochbahn, mająca na celu zapewnienie bezpiecznego korzystania także przy silnym wietrze. Nowa, zadaszona strefa wyjścia umożliwia teraz otwarcie wyjścia osłoniętego od wiatru – w zależności od aktualnego kierunku wiatru. Na dwóch podziemnych kondygnacjach dolnej stacji mieszczą się, oprócz garażu dla krzesełek, także stacja paliw, garaż dla ratraków i pomieszczenia magazynowe.

Nowa trasa narciarska: z GPS-em po złoto przemytników
Od grudnia 2016 r. na nowym Szlaku Przemytników, biegnącym przez teren narciarski Ischgl/ Samnaun, narciarze oprócz kilometrów pokonanych z pomocą współpracującego z aplikacją iSki Ischgl GPS-u będą mogli zdobyć także cenne nagrody. Nazwa szlaku mówi sama za siebie, bo – jak wszystkie regiony przygraniczne – Paznaun był także regionem popularnym wśród przemytników. Lokalni szmuglerzy przenosili do sąsiedniego Samnaun w ważących nawet 50 kg plecakach głównie masło, ser i skóry, a stamtąd przynosili kawę, ryż, mąkę, tytoń, sacharynę lub przyprawy. Na nowych przemytniczych trasach najbardziej liczą się jednak nie towary, lecz przejechane kilometry. Czas nie gra roli. Do wyboru, w zależności od narciarskich umiejętności, są trzy warianty szlaku wraz ze startem i metą na dolnej stacji Fimbabahn A3 w Ischgl lub Twinlinera L1 w Samnaun. Szlaki złoty i srebrny są wymagające. Aby zdobyć złoto, należy przebyć 35,7 km stoków, 59 km przejechać kolejką i na nartach i pokonać 6463 m różnicy poziomów z pomocą bezpłatnej aplikacji iSki Ischgl. Srebro otrzymuje się za 24,7 km tras, 41,1 km kolejką i na nartach i 4745 m różnicy poziomów. Łatwiejsza jest trasa brązowa, prowadząca po niebieskich stokach i wymagająca pokonania 19,8 km stoków, 40,2 km kolejką i na nartach i 3191 m różnicy poziomów. Wszyscy narciarze przemierzający Szlak Przemytników biorą dodatkowo udział w losowaniu nagród. Więcej na: www.schmugglerrunde.com. Aplikacja jest dostępna na iOS i Android: www.ischgl.com/apps.

Więcej na: http://www.austria.info oraz www.ischgl.com.

 

Please provide full Credentials Infomation