updated 4:14 PM CEST, May 21, 2019
A+ A A-

Narciarski urlop w Górnej Austrii

  • Napisane przez http://www.austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Narciarski urlop w Górnej Austrii http://www.austria.info/

Górna Austria to pierwszy alpejski region narciarski na trasie prowadzącej z Polski. Oferuje 205 km idealnie utrzymanych stoków, gdzie narciarze o ambicjach sportowych mogą spróbować swoich sił na pucharowych stokach i poczuć dreszczyk emocji podbijając wolne tereny w wysokich górach. Dzieci lub inni członkowie rodziny natomiast mają możliwość ćwiczenia pierwszych kroków na nartach w szkołach narciarskich, na specjalnych terenach przeznaczonych dla dzieci lub też pod okiem prywatnego instruktora.

Schroniska narciarskie zapraszają w nagrodę na słodkie omlety cesarskie i pożywne knedle.

Siedem terenów narciarskich w pobliżu
W Salzkammergut rodziny oblegają kuszące atrakcjami stoki „Gaudi” regionu narciarskiego Dachstein West. Położony dokładnie naprzeciwko dolnej stacji kolejki, nowiutki Leading Family Hotel & Resort Dachstein König oferuje komfortowe noclegi. Nauka narciarstwa najlepiej idzie na płaskowyżu Feuerkogel. Zaawansowani łapią freeride’owego bakcyla na wysokogórskich terenach Dachstein Krippenstein. Miłośnikom jazdy rekreacyjnej polecamy teren Kasberg w Grünau w dolinie Almtal. Czekają tutaj urozmaicone stoki, schroniska serwujące regionalne przysmaki i słoneczne miejsca ze wspaniałym widokiem.

Sportowe wyzwania i rodzinna sielanka
W regionie Pyhrn-Priel mistrzowie dwóch desek mierzą swe siły na pucharowej trasie Hannesa Trinkla w Hinterstoder. Wurzeralm z kolei zachwyca długimi i słonecznymi trasami. Teren narciarski Hochficht w regionie Mühlviertel oferuje idealne połączenie narciarstwa z dobrą zabawą. Hochficht Arena wyróżnia się infrastrukturą optymalnie dostosowaną do potrzeb rodzin.

Za dnia sport, wieczorem relaks
Zmęczonym po aktywnym dniu na stokach urlopowiczom wieczorami ukojenie przynoszą sauny, łaźnie parowe i dobroczynne masaże. Hotele z ofertą wellness, ale także te specjalizujące się w pobytach dla rodzin, dysponują doskonałą infrastrukturą, która zapewnia odprężenie i pomaga nabrać sił. Dodatkowo rozpieszczają gości regionalnymi przysmakami.

Więcej na: www.gorna-austria.pl oraz http://www.austria.info/.

Please provide full Credentials Infomation