updated 11:03 AM CEST, Apr 20, 2019
A+ A A-

Kopia Całunu Turyńskiego w pałacu Fryštát

  • Napisane przez www.czechtourism.com
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Kopia Całunu Turyńskiego w pałacu Fryštát

W pałacu Fryštát w Karwinie koło Ostrawy do 16 kwietnia 2017 roku można oglądać zabytkową kopię Całunu Turyńskiego, pochodzącą z 1651 roku. Kopia została odnaleziona w 1999 roku w klasztorze w Broumovie. Zwiedzający wystawę zapoznają się także z historią tej relikwii przedstawioną na specjalnych planszach.

Pałac Fryštát oferuje turystom trzy trasy zwiedzania. Dwie z nich prezentują XIX-wieczne wnętrza z czasów ostatnich właścicieli, rodziny Larisch-Mönnichów. Trzecia trasa ukazuje zbiory sztuki czeskiej XIX wieku należące do Galerii Narodowej w Pradze. Pałac szczyci się także jedną z najsłynniejszych bibliotek i kolekcją francuskich ręcznie tkanych dywanów, pochodzącą z XVIII wieku.

Po obejrzeniu zabytkowych wnętrz można wybrać się na spacer do pięknego parku o powierzchni 36 hektarów, który porastają rzadkie odmiany roślin drzewiastych. Kolejnym, wartym zwiedzenia obiektem, jest pobliski kościół Podwyższenia Krzyża Świętego pochodzący z przełomu XIII i XIV wieku, połączony z pałacem korytarzem.

W sezonie letnim na terenie pałacu odbywa się wiele imprez historycznych i kulturalnych, między innymi koncerty w ramach Uzdrowiskowego Lata Muzycznego.

Więcej na: www.zamek-frystat.cz.

Please provide full Credentials Infomation

easter eggs 2145667 960 720

Drodzy Czytelnicy!

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Aby Wielkanoc była spokojnym czasem, spędzonym w radosnej atmosferze z najbliższymi.

 

Redakcja Kurier365.pl