updated 4:03 PM CEST, Apr 20, 2018
A+ A A-

Wiosna w Królestwie Ogrodów

Gotisches Haus Gotisches Haus

Królestwem Ogrodów Dessau-Wörlitz, na nadrzecznych terenach pośrodku dzisiejszego Rezerwatu Biosfery Środkowej Łaby, zachwycał się już Goethe, gdy w 1778 roku przebywał w okolicy Dessau i Wörlitz. W maju i czerwcu - po koncercie otwierającym (6 maja) sezon letni 2017 - w niedzielę 21 maja Królestwo Ogrodów będzie świętować Międzynarodowy Dzień Muzeów, a 4 czerwca Światowy Dzień Ziemi UNESCO.

Założone przez księcia Leopolda III Królestwo Ogrodów mieści sześć pałaców oraz siedem historycznych parków i ogrodów w stylu angielskim – z kościołami i ruinami – od baroku do klasycyzmu. Piękny krajobraz łąk poprzecinanych strumykami można łatwo odkrywać zarówno piechotą, jak i rowerem, dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci ścieżek. Dostępne są również wycieczki łodziami oraz promami. Największą atrakcją Królestwa Ogrodów jest Park Wörlitz z Domem Gotyckim (Gotisches Haus). Istnieje możliwość zatrzymania się w jednym z wakacyjnych domków (min. 2 noce).

Królestwo Ogrodów Dessau-Wörlitz: http://www.gartenreich.com/en/index.html; Noclegi: http://www.gartenreich.com/en/visit/holidayhomes/stayingatgardenkingdom/stayingatgardenkingdom.html; Wydarzenia w sezonie letnim: http://www.gartenreichsommer.de; Dessau http://www.bauhaus-dessau.de/en/index.html; Saksonia-Anhalt: http://www.saxony-anhalt-tourism.eu.

Warszawa