updated 12:19 PM CEST, May 19, 2018
A+ A A-

„Pełnia kolorów” w Berlinie

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Niemcy
„Pełnia kolorów” w Berlinie http://www.turnfest.de

Podczas Międzynarodowego Niemieckiego Festiwalu Gimnastyki, rozpoczynającego się 3 czerwca 2017 w Berlinie, organizatorzy spodziewają się ponad 70 000 odwiedzających. Mottem największego na świecie festiwalu sportów wyczynowych i rekreacyjnych jest „Pełnia kolorów”. W berlińskim festiwalu nie chodzi tylko o wygrywanie czy aktywność fizyczną, ale przede wszystkim o rozrywkę, wspólne przeżycia.

Na terenie Targów Berlińskich każdy będzie mógł spróbować np. yogi, czy uczestniczyć w różnorodnych warsztatach i seminariach. Oficjalne Mistrzostwa Niemiec w 27 dyscyplinach, w każdej kategorii wiekowej, nawet 80+, odbędą się podczas festiwalu na Stadionie Olimpijskim (3 z nich są dyscyplinami olimpijskimi – gimnastyka na przyrządach, gimnastyka artystyczna, skoki na trampolinie).

Podczas festiwalu najważniejsza jest kolorowa parada wokół Bramy Brandenburskiej, otwierająca wydarzenie oraz punkt kulminacyjny - wielka gala na Stadionie Olimpijskim 6 czerwca 2017. W gali weźmie udział nawet 6 000 uczestników oraz 6 wielkich grup choreograficznych. Odwiedzający spoza Berlina mogą zarezerwować specjalne pakiety, które zawierają zakwaterowanie w hotelu, transport publiczny bez dodatkowych opłat oraz dodatkowe atrakcje, jak spacery, wycieczki po mieście, czy imprezy.

Program: http://www.turnfest.de/portal/das-ist-turnfest/quicklinks/international-en.html; http://www.visitberlin.de/en/event/06-10-2017/international-german-gymnastics-festival2017-internationales-Germanes-turnfest-20; Przedsprzedaż biletów: https://turnfest.reservix.de/events?_locale=en; Berlin:  http://www.visitberlin.de/en.

Warszawa