updated 3:25 PM CEST, Apr 23, 2018
A+ A A-

Festiwale barokowe w Czechach

  • Napisane przez www.czechtourism.com
  • Dział: Czechy
Ołomuniecke święto baroku www.czechtourism.com / © Karel Valenta Ołomuniecke święto baroku

W Czechach możemy doświadczyć baroku wszystkimi zmysłami! Przeżyjmy mistyczną barokową mszę, skosztujmy tradycyjnych przysmaków czy posłuchajmy barokowej muzyki. Zapraszamy do udziału w barokowych festiwalach w Czechach.

Festiwal Concentus Moraviae - 3–29 czerwca, Morawy Południowe

Międzynarodowy festiwal muzyki klasycznej Concentus Moraviae zaprowadzi nas w najpiękniejsze miejsca Moraw Południowych i Wyżyny Czesko-Morawskiej. Na gości czeka bogaty program muzyczny w zabytkowym otoczeniu pałaców, kościołów i synagog. Tegoroczna edycja jest poświęcona rozmaitym formom ludzkiego głosu i śpiewu od chorału, poprzez muzykę ludową, aż po barokową operę lub jazz.

Ponad 30 koncertów odbędzie się w dwudziestu morawskich miastach.

Oprócz artystów krajowych, pojawią się też znani przedstawiciele światowej sceny muzycznej, jak na przykład Marco Mencoboni z zespołem Cantar Lontano.

Letni festiwal barokowy 2017 - 16 czerwca – 27 sierpnia, Kraj Pilzneński

Muzyka barokowa w letnich miesiącach zabrzmi również na ulicach miast Regionu Pilzneńskiego.

Oprócz koncertów, organizatorzy szykują również przedstawienia teatralne, msze odpustowe, wystawy, tematyczne festyny, degustacje barokowego menu, czy też barokowy pokaz sztucznych ogni. 8 głównych festynów odbędzie się w najważniejszych miejscach regionu.

Zapraszamy do miejscowości Mariánská Týnice, do klasztoru Kladruby lub Plasy, do pałacu Manětín i Hrádek koło miejscowości Sušice, lub do miast Tachov i Klatovy. Dla gości będą przygotowane specjalne autobusy odjeżdżające z Pilzna, z przystankami na trasie. Przygotowane są też pakiety zniżkowe obejmujące opłatę za przejazd i cenę biletów wstępu.

Baroko Naoko w Kuksie - 17 czerwca, hospital Kuks, Hradec Králové

Żywe obrazy, barokowy jarmark, teatr, obóz wojskowy, czy też historyczne zabawy dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na gości podczas barokowego festynu Baroko Naoko. Odbędzie się on w pięknym otoczeniu barokowego kurortu Hospital Kuks w Czechach Wschodnich. Przeżyjemy podróż w czasy największej świetności Hospitalu. Zwiedzanie będzie urozmaicone żywymi obrazami tworzonymi przez aktorów w kostiumach z epoki.

Ołomunieckie święto baroku - 6–30 lipca, Ołomuniec

W Ołomuńcu odbędzie się Ołomunieckie święto baroku. Co wieczór od w pół do siódmej w Centrum Artystycznym Uniwersytetu Palackiego w Konwikcie Jezuickim zaprezentowane zostaną fascynujące barokowe opery we wspaniałych kostiumach z barokowymi dekoracjami. W ciągu dnia można wybrać się na tematyczne zwiedzanie miasta, trasą ołomunieckiego baroku lub skosztować sześciodaniowego barokowego menu w restauracji Atmosphere.

Przygotowane są też specjalne pakiety noclegowe, w cenie których jest nocleg w wybranych hotelach i bilet wstępu na barokowe przedstawienie.

Bilety wstępu na poszczególne imprezy można kupić na stronach internetowych organizatora.

Ołomuniecki barok wyraźnie wpisał się w charakter miasta. Znajdziemy tu liczne barkowe zabytki architektury, z których do najcenniejszych należą Pałac Arcybiskupi, wpisana na listę UNESCO Kolumna Najświętszej Trójcy, fontanny, konwikt jezuitów, kościół Marii Panny Śnieżnej czy kaplica św. Jana Sarkandra.

Dni tradycji barokowej w Litomyšlu - 13–20 sierpnia, Litomyšl

O tym, że barok to nie tylko muzyka, taniec i zabawa, przekonamy się na festiwalu w Litomyšlu. Jego celem jest przedstawienie gościom barokowej pobożności i spirytualności oraz dziedzictwa, jakie pozostawiły po sobie w czeskiej kulturze. Program obejmuje głównie imprezy o charakterze sakralnym. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Na gości czekają barokowe msze, odpusty, zwiedzanie świątyń z przewodnikiem, tematyczne wykłady i koncerty. W trakcie festiwalu będzie też czynna wystawa barokowej liturgii w budynku probostwa.

Więcej na: http://www.czechtourism.com.

 

Warszawa