updated 8:13 PM CET, Jan 17, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Duchy straszą w czeskich zamkach

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Europa
Wyróżniony Pałac Potštejn w Rychnovsku CzechTourism Pałac Potštejn w Rychnovsku
Jeśli czytelnicy portalu Kurier365.pl chcieliby spotkać Białą Damę i wysłuchać mrożących krew w żyłach opowieści o duchach to zapraszamy do Czech – kraju zamków, bajecznych pałaców i średniowiecznych twierdz. Każda z tych budowli skrywa wielowiekową tajemnicę, którą można odkryć wędrując po komnatach i lochach.
{jumi [*4]}Znajdujący się w sercu Czeskiego Raju barokowy pałac Dětenice przez cały rok zaprasza na sobotnie spotkania z duchami. W godzinach od 11 do 17 na spotkanie wyjdą nam duchy, wampiry i inne istoty pozaziemskie. Wycieczki adresowane są do rodzin z dziećmi i dla wszystkich, którzy lubią się bać. W czwartki natomiast średniowieczną tawernę opanowują moce piekielne! Czarownice zlatują się na sabat o 19:00.

Dětenice – około 100 km od Szklarskiej Poręby

http://www.zamekdetenice.cz.

Pałac Potštejn w Rychnovsku udostępnił dla zwiedzających nową atrakcją - tajemnicze lochy zamkowe – Bubakom, zamieszkiwane przez duchy dawnych mieszkańców pałacu. Stała ekspozycja w zabawny sposób przedstawia dzieciom i dorosłym historię zamku, wioski i okolic. W soboty od godz. 14 po zamkowych komnatach gości oprowadza osobiście hrabianka Anna Maria Harbuval Chamaré. Turyści mogą podziwiać historyczne eksponaty: oryginalne meble i obrazy z kolekcji arystokratycznego rodu Chamaré Dobrzenský.

W pałacu regularnie organizowane są liczne koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy i inne wydarzenia kulturalne.

Od 4 do 19 grudnia, w soboty i niedziele w godz. od 14 do 17 zamek zaprasza na wystawę patchworków, szopek bożonarodzeniowych i do zwiedzania lochów.

Zamek Potštejn – 50 km od Kudowy Zdroju

http://www.zamekpotstejn.cz/

{jumi [*6]}

Warszawa