updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Tyrolskie Lodowce jak serial

  • Napisane przez EN, mat. pras.
  • Dział: Europa
Wyróżniony lodowiec Kaunertal w Austrii mat. prom. lodowiec Kaunertal w Austrii

Przez najbliższe tygodnie przedstawimy państwu Tyrolskie Lodowce. Aż pięć z ośmiu dostępnych dla narciarzy lodowców w Austrii znajduje się w Tyrolu. Połączone wspólnym karnetem narciarskim stanowią bezkonkurencyjną propozycję dla każdego, kto pragnie spojrzeć na Alpy z 3 000 m. Dziś przedstawimy pierwszego z nich - lodowiec Kaunertal.

Na 32 km tras lodowca Kaunertal - czarnych, czerwony{jumi [*4]}ch i niebieskich - mogą się wyszaleć do woli zarówno początkujący, jak i zawodowcy, starsi i młodsi, bez czekania w kolejce. Kaunertal zwane jest miejscem dla niepokornych. Niewielki, ale świetnej jakości lodowiec Kaunertal plasuje się w czołówce ulubionych miejsc dla zimowych sportowców. Dojazd samochodem możliwy jest pod same trasy – od razu można startować na narty lub deskę. Miejscowy snowpark, jeden z najlepszych w Alpach, gromadzi rzesze snowboardzistów i amatorów free ski. Imprezy w postaci Kaunertal Opening na jesieni i Spring Classics na wiosnę mają już status kultowych.

 

TRASA WIDOKOWA
Trasa widokowa Kaunertal - określana przez wiele osób najpiękniejszą trasą wysokogórską w Alpach - prowadzi na 2 750 metrach w kierunku wiecznego lodu, gdzie na 350 ha powstał zgrabnie połączony teren narciarski. Przy pełnej gwarancji śniegu działają wyciągi wwożące na 3 200 m n.p.m.
SNOWBOARD NA LODOWCU KAUNERTAL
Obok homologowanych tras dla narciarzy alpejskich i zespołów treningowych goście będą mieli do dyspozycji zjazdy z 1 000-metrową różnicą wysokości, o różnym stopniu trudności. Dla rosnącej grupy amatorów snowboardu przygotowana jest stała rynna oraz funpark i trampolina.
Więcej informacji na stronie w j. niemieckim i angielskim:
www.kaunertaler-gletscher.at

{jumi [*6]}

Warszawa