updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Szwajcaria: Muzea sztuki (2)

  • Napisane przez Switzerland Tourismus
  • Dział: Europa

Wyjątkowe dzieła, projekty i fotografie. Odwiedziny w jednym z Muzeów Sztuki w Szwajcarii to wyjątkowe doświadczenia.

Lokalizacja w uroczych, butikowych miastach, 12 światowej klasy muzeów prezentujących najpiękniejsze widoki na małej przestrzeni. Niesamowite kolekcje i prawdziwe dzieła sztuki XX i XXI w. czekają na gości. Oto kolejne obiekty szczególnie warte bliższego poznania.

BAZYLEA – RIEHEN: FUNDACJA BEYELER

Kolekcja Beyelera dzięki budynkowi muzeum zaprojektowanemu przez Renzo Piano w 1997 roku została udostępniona szerokiej publiczności. Dzięki ok. 230 dziełom małżeństwo Hildy i Ernsta Beyelerów dokumentuje sztuką czasy XX wieku i przekazuje malarskie aspekty klasycznego modernizmu, od Moneta, Cézanne'a i van Gogha przez Picassa do Warhola, Lichtensteina i Bacona. Prace klasycystycznego modernizmu przeciwstawione są obiektom sztuki wytworzonym przez plemiona z Afryki, Oceanii i Alaski.

Wstęp wolny na wystawy z regionalnym biletem muzealnym.

Wydarzenia

* 2 wrzesień 2018 – 13 styczeń 2019 - Balthus

* 3 luty – 26 maj 2019 – The Young Picasso – Blue and Pink Period

* 26 maj – 6 październik 2019 – Rudolf Stingel

LOZANNA: MUSÉE DE L’ELYSÉE – MUZEUM FOTOGRAFII

Wewnątrz mieści się 170.000 monumentalnych zdjęć, na zewnątrz - niezapomniany widok. Musée de l’Elysée w Lozannie prezentuje świat fotografii w najpiękniejszej scenerii: w willi z późnego XVIII wieku z widokiem na Jezioro Genewskie.

Musée de l'Elysée było jednym z pierwszych muzeów w Europie, które całkowicie poświęcone jest sztuce fotografii. Wkrótce po jego otwarciu w październiku 1985 roku zostało zauważone na skalę międzynarodową. Podczas wystaw stałych i okresowych przedstawione są początkowe dzieła wielkich fotografek i fotografów XX wieku, jak Cartier-Bresson, Capa, Alvarez Bravo, Penn, Frank, Depardon lub Ella Maillart oraz klasyczne fotografie współczesne.

Muzeum znajduje się w wybudowanym w latach 1780–83 przez architekta Abrahama Fraisse dworku ponad Jeziorem Genewskim. Zbiory obejmują około 120.000 oryginalnych zdjęć, które umieszczone są w ośmu pomieszczeniach na czterech piętrach.

Wydarzenia

* 20 luty - 5 maj 2019 – Martine Franck & Vasantha Yogananthan

* 29 maj - 25 sierpień 2019 – Yann Mingard

* 18 wrzesień 2019 - 5 styczeń 2020 – Jan Groover

GENEWA: MAMCO

Mamco jest dziś największym w Szwajcarii muzeum, które dedykowane jest sztuce współczesnej. Cieszy się międzynarodowym uznaniem i jest instytucją referencyjną dla sceny artystycznej.

Jego praca bazuje na zbiorach 4000 eksponatów, z których jedna trzecia jest w posiadaniu muzeum. Od otwarcia w roku 1994 w muzeum przedstawiono ponad 450 wystaw, które podkreślały różnorodność i dynamikę szwajcarskiej i międzynarodowej sceny artystycznej.
Trzy razy w roku Mamco prezentuje nowe wystawy. Ma to zastosowanie w sekwencjach co 2-3 lata. Trzy razy w roku odbywa się "Nuit des Bains" – dawniej w tej dzielnicy znajdowały się publiczne łaźnie. Podczas tego przedstawienia dzielnica zamienia się w jedną dużą galerię, którą odwiedzają tysiące gości.

Wydarzenia

* Październik 2019 - luty 2020 – Rosemary Castoro

* Luty - maj 2019 – René Daniëls

* Maj - wrzesień 2019 – Walead Besthy

* Październik 2019 - luty 2020 – Romarin Castoro

Please provide full Credentials Infomation