updated 8:31 PM CEST, May 22, 2019
A+ A A-

Czechy: Adwent i świąteczne jarmarki w zamkach i pałacach

  • Napisane przez  Czech Tourism
  • Dział: Czechy

Zamki, pałace i inne zabytkowe obiekty w Czechach będące pod opieką Narodowego Instytutu Zabytków, odwiedziła w minionym sezonie letnim rekordowa liczba ponad pięciu milionów turystów. Najwięcej gości przybyło od maja do września.

Szczyt ruchu turystycznego był w lipcu – liczba zwiedzających siegnęła niemal 1,3 miliona.

Podobnie jak w latach ubiegłych, najliczniej odwiedzanymi obiektami, zarówno przez czeskich, jak i zagranicznych turystów, były zamek w Czeskim Krumlovie i pałac Lednice, wpisane na listę UNESCO. Do końca października każdy z tych obiektów odwiedziło ponad 400 tysięcy turystów. Na kolejnych miejscach uplasowały się zamki Hluboká nad Wełtawą i Karlštejn, do których przybyło po około 200 tysięcy gości. Dalsze miejsca pod względem liczby odwiedzających zajęły zamki i pałace: Kroměříž, Valtice, Konopiště, Trosky, Bouzov, Buchlovice, Sychrov i Švihov.

Niebawem zamki i pałace zaproponują ciekawe programy adwentowe, między innymi zwiedzanie miejsc niedostępnych w ciągu roku dla turystów, koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy, jarmarki, zdobienie tradycyjnych pierniczków, pokazy wyrobu i dekorowania ozdób świątecznych, degustacje przysmaków regionalnych i wiele innych, wyjątkowych wydarzeń.

Informacje o jarmarkach adwentowych w zamkach, pałacach oraz czeskich miastach i skansenach znajdują się na stronie Narodowego Instytutu Zabytków www.npu.cz

Anna Gruszczyńska

Please provide full Credentials Infomation