updated 4:04 PM CEST, Apr 18, 2019
A+ A A-

Niemcy: Królewskie Güstrow

  • Napisane przez DZT
  • Dział: Niemcy
Niemcy: Królewskie Güstrow fot. Stadtmagazin Piste / Daniel Stohl

Güstrow, położone nad rzeką Nebel, często pomijane przez turystów, mimo że oddalone jest zaledwie o 40 kilometrów od hanzeatyckiej metropolii, jaką jest Rostock.

Miasteczko pełniło wcześniej funkcję miasta rezydencjonalnego, a dziś wraz z 30 000 mieszkańców ma do zaoferowania wiele zabytków historycznych i architektonicznych. Do najważniejszych zabytków północnoniemieckiego gotyku ceglanego należy bazylika z Güstrow. W świątyni znajduje się wisząca rzeźba Ernsta Barlacha „Der Schwebende”. Wybitny niemiecki rzeźbiarz był całe życie twórczo związany z tym miastem, tak samo jak pisarz Uwe Johnson.

Urokliwe centrum Güstrow stanowi przede wszystkim zamek, który znajduję się na niewielkim wzgórzu. Po gruntownym odrestaurowaniu uznawany jest za jeden z najważniejszych zabytków renesansu w Północnych Niemczech. W przeciwieństwie do zamku w Schwerinie, który w XIX wieku został historycznie przebudowany, pond 400-letnia rezydencja w Güstrow zachowała wraz z oryginalną elewacją ścian swój prawie całkowicie pierwotny wygląd. Nawet zimą warto odwiedzić jest słynny renesansowy ogród z ozdobnymi arkadami i imponującymi fosami.

Please provide full Credentials Infomation