updated 10:57 PM CEST, Jun 15, 2019
A+ A A-

Saksonia: wiosenne atrakcje turystyczne

  • Napisane przez Sachsen Tourismus/Red/CR/TB
  • Dział: Niemcy
Wyróżniony Saksonia: wiosenne atrakcje turystyczne

Sąsiadująca z Polską Saksonia jest jednym z najciekawszych dla turystów krajów związkowych Niemiec. Z Sachsen Tourismus otrzymaliśmy kolejną porcję nowości oraz informacji o atrakcjach, z których wybraliśmy kilka.

Wielcy geniusze i wielkie ogrody - sztuka przez duże "S"

Chcesz poznać człowieka renesansu? W lipskiej Elektrowni Sztuki poznasz nawet trzech: „Leonardo da Vinci – Raffael – Michelangelo. Giganci renesansu” to nowoczesna wideo-dźwiękowa instalacja prezentowana na 1.700 m² powierzchni. Światowej sławy renesansowe dzieła sztuki oglądać można jeszcze do 31 grudnia 2019 r.
Wyobrażenie raju na ziemi przybliża nam „Carolas Garten” - panorama 360° w lipskim Panometrze. Zobacz tajemniczy świat zwierząt i roślin w zwykłym, swojskim ogrodzie w niespotykanym dotychczas powiększeniu. Ty sam poczujesz się jak maleńki pyłek pośród tych olbrzymich kwiatów! Ta niezmiernie fascynująca wystawa potrwa do 2020 r.

Trzy rzeki, jedno wielkie rowerowe szczęście

Co wspólnego mają ze sobą Vogtland, Rudawy i okolice Lipska? Wspólnie strzeżoną tajemnicę - jedyną w zachodniej Saksonii dalekobieżną drogę rowerową - rowerowy szlak wzdłuż Muldy.

Łącznie 400 km ścieżki ciągnie się wzdłuż Zwickauer Mulde, Freiberger Mulde i Muldy właściwej. Poznasz tu historię przemysłu i rzemiosła kryjące się pośród krętych uliczek sielankowych miasteczek, odkryjesz miasta takie jak Zwickau, Grimmę czy Freiberg oraz zamki w Colditz, Rochlitz i Wolkenburg, do tego stare warownie i klasztory, a także całe mnóstwo urokliwych krajobrazów. Szlak podzielony jest na 5 odcinków, mających od 8 km do 50 km długości.

48 godzin w Grimmie

Wybierz się z nami na wycieczkę przez miasta Saksonii i zobacz, jak dużo da się zwiedzić w 48h dzięki naszym wskazówkom. Dziś: Grimma, perła doliny Muldy.

Grimma nad Muldą to zielony raj. Dumą leżącego w samym sercu Saksonii - i przy szlaku rowerowym Mulderadweg - miasteczka są jego wytworne kamieniczki, piękne parki, okazały ratusz i romantyczna wioska zmysłów. Atrakcji do odkrycia jest cała masa - od gęsi po statki, od starych młynów wodnych nawet po laureata nagrody Nobla.


Yoko Ono w Lipsku!

Nadchodzi! Yoko Ono to jedna z najbardziej wpływowych i najbardziej kontrowersyjnych artystek naszych czasów. W ramach wystawy „PEACE is POWER“ lipskie Muzeum Sztuk Pięknych pokazuje od 4.04 do 7.07 prawie 60 prac dzisiaj już 85-letniej artystki, której życie, myśli i twórczość koncentrują się głównie na temacie zależności między wojną i pokojem.

Jak słoń w składzie porcelany?

Dzień otwartych drzwi w Świecie Przeżyć HAUS Meissen 26. i 27.04 umożliwi wgląd za kulisy najstarszej w Europie manufaktury porcelany. Muzeum Fundacji Miśnieńskiej Porcelany zaprasza do zwiedzenia z ekspertami zbiorów i wystawy specjalnej.
Na gości czeka bogata oferta kulinarna z regionalnym winem, muzyka na żywo oraz program ramowy dla najmłodszych.

Duckfretete & Co.

Wielkie „KaczMenty” historii zgłębić można na zamku Augustusburg na wystawie „Duckomenty” Tak, to nie pomyłka, tutaj historia świata i sztuki kręci się wokół blaszkodziobych. Zamiast ludzi to kaczki są tutaj głównym tematem instalacji, obrazów, rysunków i przedmiotów. Każdy z 250 eksponatów jest odpowiednikiem znanego oryginału i jest swoistą próbą całkiem nowej interpretacji historii.

Please provide full Credentials Infomation