updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

"Siła muzyki" w Muzeum Techniki w Wiedniu

  • Napisane przez KW / SIZ PAP
  • Dział: Europa
Wyróżniony "Siła muzyki" w Muzeum Techniki w Wiedniu
W nadchodzącym roku w Muzeum Techniki w Wiedniu nadal będzie prezentowana wystawa "The power of music" ("Siła muzyki!"). Ekspozycja przedstawiać będzie pełną gamę dźwięków i przybliżać zwiedzajacym fenomen muzyki. Wystawa "Siła muzyki" potrwa do 26 czerwca 2011 roku.

Na wystawie "The power of music" ("Siła muzyki!") prezentowane są najróżniejsze oblicza fenomenu, jakim jest muzyka, w tym pełne spektrum instrumentów, scen, komputerów, elektronicznych urządzeń dźwiękowych, stołów mikserskich i technologii studyjnej - do słuchania, tworzenia i doświadczania!

Doświadcz "Siły muzyki!" - to nie tylko zaproszenie, ale również przekaz. Wystawa opowiada o kulturalnym, psychologicznym, technicznym, społecznym i twórczym potencjale zarówno samej muzyki, jak i produkcji muzycznej, prezentując całe mnóstwo sfer życia, które z muzyką są związane.

Ekspozycja koncentruje się wokół dziesięciu tematycznych sześcianów, dających niepowtarzalną sposobność do doświadczenia świata dźwięków i muzyki. W sześcianach tych znajdują się interaktywne instalacje, instrumenty, które można wypróbować i przetestować, muzyka do słuchania oraz zabytkowe eksponaty z kolekcji muzeum. Muzeum Techniki w Wiedniu pierwotną wystawę uzupełniło o dwa elementy: salę koncertową, na której odbywają się regularne prezentacje instrumentów i urządzeń elektronicznych z zasobów muzeum oraz warsztaty muzyczne poświęcone różnym tematom.

Technisches Museum Wien (Muzeum Techniki w Wiedniu)
Mariahilfer Strasse 212, 1140 Wiedeń
www.technischesmuseum.at/presse

 

Warszawa