updated 10:19 AM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ranking najlepszych hoteli biznesowych 2010

  • Napisane przez Kinga Wesoly / SIZ PAP
  • Dział: Europa
Wyróżniony Ranking najlepszych hoteli biznesowych 2010 fot.: AB
Norynberga, 14 lutego 2011 r. - Obojętnie czy jest to osoba wykonująca wolny zawód, mobilny średni przedsiębiorca, czy też często podróżujący pracownik dużej międzynarodowej firmy - osoba podróżująca służbowo nieraz nawet kilka dni w tygodniu spędza w hotelach. Które hotele były najczęściej wybierane w 2010 roku przez klientów biznesowych?

{jumi [*4]}Kolejne pytanie zadane przez portal hotel.info to: Czy istniała sieć hoteli preferowana przez klientów biznesowych i jak plasowały się mniejsze hotele prowadzone przez właścicieli?

Na te pytania odpowiedzi udzielił hotel.info (www.hotel.info), darmowy serwis rezerwacji hotelowych online dla ponad 210 000 hoteli na całym świecie. Przyjrzał się on dokładniej rezerwacjom dokonywanym przez osoby podróżujące służbowo, łącznie z rezerwacjami zagranicznymi. Uwzględniając preferencje osób podróżujących służbowo, dla których ważny jest stosunek jakości do ceny oraz wynikającą z tego tendencję do wybierania hoteli o średnim i podwyższonym standardzie, w naszych badaniach braliśmy pod uwagę hotele 2-, 3- i 4-gwiazdkowe (łącznie z 4,5-gwiazdkowymi).

Wynik:

Również w 2010 roku dominują hotele sieciowe, przy czym żadna marka hoteli nie osiągnęła znacznej przewagi. W Polsce osoby podróżujące służbowo najczęściej rezerwowały Hotel Polonia Palace w Warszawie, w porównaniu międzynarodowym prowadzi Courtyard w Sztokholmie. Ale również hotele Falkensteiner w Bratysławie oraz Melia w Luksemburgu były szczególnie popularnymi miejscami noclegu wśród osób podróżujących służbowo. W skali europejskiej w rankigu znalazły się prowadzone przez właścicieli Grand Hotel Zvon w Budziejowicach, Kantarellis Suites w Vaasa oraz Airport-Hotel Budapest. W międzynarodowym rankingu szczególnie dobrą pozycję zajął Grand Hotel Zvon.

Szczegółowe informacje i wyniki badania dostępne są pod adresem: http://www.hotel.info/Press.aspx?mode=article&lng=PL&item=992

{jumi [*6]}

Warszawa