updated 3:46 PM CET, Jan 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach CzechTourism Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach

Najsłynniejszy festiwal filmowy w środkowej i wschodniej Europie obchodzi w 2011 roku 46 urodziny. Corocznie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach prezentowanych jest ponad 180 długometrażowych filmów z całego świata i kilkadziesiąt krótkich filmów.

{jumi [*4]}Oprócz kilku starszych projekcji w ramach retrospektywy, wszystkie filmy są przedstawiane w Republice Czeskiej po raz pierwszy, wiele z nich ma nawet swoje europejskie czy międzynarodowe premiery. Najbardziej popularną sekcją karlowarskiego festiwalu jest międzynarodowy konkurs filmów fabularnych, w którym obok dzieł słynnych autorów przedstawiane są projekcje utalentowanych, debiutujących autorów. Do gwiazd, które odwiedziły festiwal w ostatnich latach należą m.in: Sean Connery, Nastassja Kinski, Keira Knightley, Elijah Wood.

W tym roku również czekają na widzów, obok tradycyjnych sekcji programowych, także ciekawe retrospektywy i dzieła światowej sławy twórców.

Na tegoroczną edycję festiwalu zapraszamy w dniach od 1 do 9 lipca.

Wiecej informacji: www.kviff.com

{jumi [*6]}

Warszawa