updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Nocne zwiedzanie zamków w Czechach

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Czechy - Zamek Frydlant CzechTourism Czechy - Zamek Frydlant

W nocy z 3 na 4 września otworzy swe podwoje ponad siedemdziesiąt zamków i pałaców na terenie całych Czech. Na gości czeka nocne zwiedzanie, przedstawienia teatralne i wiele niespodzianek.

{jumi [*4]}Głównym centrum wydarzeń będzie w tym roku zamek Jaroměřice nad Rokytnou (region Wysoczyzna), który szykuje ciekawy program muzyczny. Jego głównym punktem będzie występ słynnego zespołu Hradišťan. (http://www.zamek-jaromerice.cz/)

Nocne zwiedzanie i koncerty zaproponuje także zamek Karlsztejn, położony w pobliżu Pragi (www.hradkarlstejn.cz) Na zamku Duchcov (północno-zachodnie Czechy) turyści zajrzą do podziemi zamkowych i spróbują tutejszego wina (http://www.zamek-duchcov.cz/). Degustacje wina szykuje również Zamek Arcybiskupi w mieście Kroměříž na Morawach (www.azz.cz).

Na zamku Frýdlant (północno-zachodnie Czechy) będzie można posmakować tradycyjnych kołaczy oraz wybrać się na nocną audiencję do Albrechta z Valdštejna (http://www.zamek-frydlant.cz/). Na zamku Žleby (36 km od Pardubic) na zwiedzających czekają występy tancerzy renesansowych z czasów Rudolfa II (http://www.zamek-zleby.cz/).

Ciekawe zwiedzanie, między innymi biblioteki zamkowej, jadalni i oratorium, oferuje zamek Slatiňany (16 km od Pardubic) (www.zamek-slatinany.cz ). Wyjątkowy program w stylu lat pięćdziesiątych XX wieku szykuje zamek Loučeň (60 km od Pragi) (www.zamekloucen.cz).

Więcej informacji: http://www.hradozameckanoc.cz/

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation