updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Muzeum klocków Lego w Pradze

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Muzeum Lego w Pradze CzechTourism Muzeum Lego w Pradze

Będąc w Pradze warto odwiedzić prywatne muzeum klocków Lego, uważane za największe, pod względem powierzchni i ilości wystawionych eksponatów, w Czechach a nawet w Europie.

{jumi [*4]}W mieszczącym się w samym centrum miasta muzeum znajdziemy na powierzchni 340 m² dwadzieścia tematycznych ekspozycji, składających się z ponad miliona klocków. Prezentowane są tu między innymi najstarsze eksponaty z roku 1958, a także największe modele lego, złożone z ponad dziesięciu tysięcy elementów.

Wystawa składa się z różnych części tematycznych. Zobaczymy na przykład 300 modeli Star Wars, Lego city, Cosmos, Racers i wiele innych. Przy każdym jest umieszczona informacja o roku produkcji i liczbie wykorzystanych klocków,

Możemy także odwiedzić magiczny świat Harry'ego Pottera, obejrzeć scenki filmowe z Indiany Jonesa, unikatowe modele słynnych zabytkowych budowli, skomplikowane mechanizmy Lego Technik czy nowoczesne i dawne lokomotywy.

Na gości czeka też kącik zabaw, w którym każdy może „wyczarować" wszelkie konstrukcje, w zależności od swojej fantazji. Sklepik muzealny oferuje sprzedaż wybranych modeli.

Muzeum jest czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. 10-20.

Wstęp: normalny 200 CzK, ulgowy 130 CzK, rodzinny 450 CzK

Dzieci do 120 cm bezpłatnie.

www.muzeumlega.cz

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation