updated 4:01 PM CET, Jan 16, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Kluby muzyczne w Pradze

  • Napisane przez Anna Gruszczyńska
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Kluby muzyczne w Pradze CzechTourism

W Pradze każdy meloman znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję, tutejsza scena muzyczna jest bowiem bardzo zróżnicowana. Dyskoteki i kluby muzyczne oferują szeroką gamę rozrywek, od rock´n´rolla po beat, disco czy pop.

 

Do klubu Duplex  możemy wpaść w ciągu dnia na dobry obiad czy wczesną kolację,  wieczorem natomiast lokal zmienia się w jeden z najbardziej ekskluzywnych klubów w Pradze. Zaprojektowany jest w kształcie dużego szklanego sześcianu umieszczonego na dachu budynku przy Placu Wacława. Z tarasu rozciąga się niezapomniany widok na nocną Pragę (www.duplex.cz).

Nowoczesny klub taneczny Mecca ulokowany jest na trzech kondygnacjach w budynku dawnej fabryki. Klub gościł wielu mistrzów tańca, wydaje również regularnie swój własny miesięcznik o nazwie MeccaMag. Jest to jedyna tego rodzaju publikacja na rynku czeskim. Mecca może poszczycić się członkostwem   w prestiżowym The World´s Finest Club (www.mecca.cz).

Klub Karlovy Lázně, z pięcioma piętrami muzycznymi, należy do największych tego typu lokali w Europie Środkowej. Znajduje się w samym sercu Pragi, zaledwie 100 mod Mostu Karola. Na każdym piętrze usłyszymy inny rodzaj muzyki, głównie ektronicznej. Na parterze znajduje się Music café, w którym grana jest black music. Pierwsze piętro jest rajem dla miłośników disco. Grane są tu najnowsze hity dance floor. Paradogs Club przeznaczony jest dla fanów wszystkich gatunków tańca. Ostatnie piętro należy do muzyki relaksacyjnej (www.karlovylazne.cz).

Cross Club na swoich dwóch scenach gości zespoły i DJ z całego świata, a także teatr eksperymentalny, wieczory poezji, wystawy czy też projekt Ghettolledge – uniwersytet uliczny. W miejscu tym profesorowie uniwersyteccy i inni specjaliści wykładają wybrane tematy dla szerokiej publiczności. Najbardziej interesującą cechą Cross Clubu jest jego fascynujący, futurystyczny design (www.crossclub.cz)

Tradycje klubu Lucerna Music Bar sięgają pierwszej republiki. Lokal odwiedzały gwiazdy ówczesnego dużego ekranu, między innymi Oldřich Nový czy Adina Mandlová. Imprezy w stylu lat 80-tych i 90-tych są jedną z wielu atrakcji, które lokal oferuje. Lucerna Music Bar organizuje również koncerty czeskich i zagranicznych muzyków i zespołów. Występują tu najlepsi artyści jazzowi, rockowi i bluesowi (http://lucerna.musicbar.cz/).

 Do klubu Rock Cafe ulokowanego w centrum Pragi możemy przyjść zarówno na koncert, jak i  przedstawienie teatralne. Znajdziemy tu sklep muzyczny, galerię, kino, kafejkę internetową i  duży bar (http://www.rockcafe.cz).

Klub jazzowy Reduta działa już od końca lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Było to ulubione miejsce pierwszego prezydenta Republiki Czeskiej Václava Havla, który chętnie zapraszał tu nawet delegacje zagraniczne (http://www.redutajazzclub.cz).

{jumi [*6]}

 

Warszawa