updated 11:16 PM CEST, Apr 24, 2018
A+ A A-

Przez żołądek i muzykę do Danii

  • Napisane przez Jacek Wilski/ mat. pras.
  • Dział: Europa
Wyróżniony Festiwal Wondercool www.visitdenmark.pl Festiwal Wondercool

Właśnie trwa nowy zimowy festiwal w Kopenhadze. Buntowniczy rock, dobry jazz, skandynawska kuchnia oraz awangardowe wzornictwo i moda - to wszystko elementy nowego festiwalu, dzięki któremu stolica Danii tętni życiem. 

Kopenhaski Festiwal Jazzowy, Duńskie Centrum Wzornictwa, Kopenhaski Festiwal Mody i Copenhagen Cooking oraz nowy festiwal rockowy FROST rozpoczęły współpracę z Wonderful Copenhagen w celu stworzenia festiwalu Wondercool.

 

Kopenhaga gotuje

Nowa kuchnia skandynawska jest reprezentowana w lutym na festiwalu jedzenia Copenhagen Cooking, a imprezy, które się w jego ramach odbywają, zachwycą i zaskoczą niejedne kubki smakowe.

Program obejmuje ponad 40 imprez, a wśród nich degustacje win i koktajli, potrawy najlepszych restauracji w Duńskim Teatrze Królewskim, atrakcyjne ceny w 50 kopenhaskich restauracjach oraz grillowane świnie na rynku. Goście Wondercool będą mieli możliwość degustacji potraw nowej kuchni skandynawskiej, głównie za sprawą tego, że wiele imprez będzie poświęconych gastronomii – a są ku temu powody!

Dzięki temu, że na turnieju Bocuse d'Or tytuł najlepszego szefa kuchni na świecie przyznano Duńczykowi Rasmusowi Koefoedowi, a za najlepszą restaurację na świecie uznawana jest kopenhaska Noma, kuchnia skandynawska oraz restauracje w Kopenhadze to obecnie gorący temat.

 

Buntownicza muzyka

Festiwal FROST jest nowym kopenhaskim festiwalem muzycznym, który zaskoczy słuchaczy występami dobrze zapowiadających się artystów w tak nietypowych miejscach, jak teatry, kościoły czy klub ze striptizem. Imprezy odbywać się będą także w znanych salach koncertowych, np. Vega. Wezmą w nim udział zespoły z Danii i innych krajów.

 

Dobry jazz w przytulnych miejscach

Kopenhaski Festiwal Jazzowy gwarantuje miłośnikom tego gatunku przeżycia na najwyższym poziomie. Organizatorzy przygotowali na Wondercool szereg imprez, wśród których będą koncerty w najbardziej znanych salach koncertowych Kopenhagi.

Cykl imprez jazzowych pod nazwą Secret Love - A Musician's Guide to Copenhagen [Sekretna Miłość – Muzyczny Przewodnik po Kopenhadze] odbędzie się w nietypowych miejscach, takich jak sklep z cygarami i sklep z rzeczami używanymi. Tutaj można zobaczyć w akcji jednych z najlepszych duńskich muzyków jazzowych grających małe, intymne sety didżejskie, podczas których można posłuchać czego słuchają muzycy, kiedy sami nie grają.

 

Moda i design dla ludzi

Kopenhaga i cała Dania znane są z mody i wzornictwa – szczególnie z dumnej duńskiej tradycji, jaką jest wpadająca w oko moda, która często nazywana jest „modą demokratyczną", ponieważ ubrania te są wygodne i niezbyt drogie. Duńska moda i wzornictwo będą prezentowane na festiwalu Wondercool podczas otwartych pokazów, wystaw i imprez.

Program festiwalu Wondercool znajdziecie na stronie internetowej www.wondercool.dk.

{jumi [*6]}

Warszawa