updated 1:13 PM CEST, May 24, 2019
A+ A A-

W śnieżnej dolinie Pitztal

  • Napisane przez austria.info
  • Dział: Austria
Wyróżniony Lodowiec Pitztal / www.austria.info Lodowiec Pitztal /

Pitztal zaprasza na wiosenny urlop narciarski na najwyżej położonym lodowcu Tyrolu i zawsze ośnieżonym ośrodku narcarskim Hochzeiger. Na koniec sezonu na turystów czekają tu nie tylko tanie oferty pakietowe, ale mnóstwo innych atrakcji. Szczególnym wydarzeniem będzie odbywające się w Wielkanocny Poniedziałek Święto Śniegu. 

Zimowa bajka kończy się tak: co roku w kwietniu budzi się wiosna i zmusza zimę do odwrotu. Potyczka pór roku nie powoduje jednak strat, tworzy za to wspaniałą kompozycję ze śniegu i słońca w sam raz dla narciarzy, skialpinistów i miłośników opalania. Stabilna pokrywa śniegowa, doskonałe warunki narciarskie i przyjemne temperatury – krótko mówiąc, idealne miejsce na relaksacyjne karwingowanie lub zjazd po firnie w samym swetrze. Czego chcieć więcej? No może leżaków. Wszyscy zainteresowani znajdą je na przykład na lodowcowym tarasie. Stąd można pomachać ręką wszystkim skialpinistom, wyruszającym z Wildspitze – mierzącej 3774 m najwyższej góry Tyrolu - na ekscytujące wiosenne wyprawy zakończone zjazdem po szczególnie cenionym przez narciarzy firnie. Nawet w połowie maja, gdy w dolinie kwitną już pierwsze krokusy, można jeszcze skorzystać z mnóstwa ofert dla amatorów „białego szaleństwa". Oferta przeznaczona jest głównie dla całych rodzin.


Wiosenne oferty pakietowe 

Po co czekać do lata, kiedy już na Wielkanoc można cieszyć się słońcem? Od 14 kwietnia do 6 maja biuro turystyczne Tourismusverband Pitztal oferuje wiosenne pakiety „Springtime", obejmujące od 3 do 7 noclegów. Trzy noclegi plus trzy jednodniowe karnety na lodowiec Pitztal można wykupić w cenie już od 130,50 euro za osobę. Cena pakietu obejmuje także bezpłatne przejazdy skibusami na całym obszarze doliny. Pakiety „Springtime" rezerwować można bezpośrednio w biurze Tourismusverband Pitztal.


Wielkanocne Święto Śniegu i Święto Wina 

9 kwietnia w Mandarfen w wielkim festynowym namiocie, rozbitym na parkingu obok kolejki Rifflseebahn, odbędzie się 20-te Święto Śniegu. Zabawa zacznie się o 11:00 przedpołudniowym spotkaniem z zespołem Postmusik Imst. O 14:00 święto otworzy oficjalne odszpuntowanie beczki „Stiegla". Imprezie cały dzień towarzyszyć będzie muzyka grana na żywo. Po południu rozpocznie się pełen niespodzianek i emocji program dla dzieci. Wieczorna impreza rozpocznie się natomiast o godzinie 20:30. Wstęp na Święto Śniegu i do festynowego namiotu jest wolny.

Od trzech lat finałową atrakcją sezonu zimowego jest święto wina „Firn Wein & Genuss". Od 19 do 21 kwietnia w dolinie Pitztal będą królować słońce, narty oraz szlachetne wina rodem z Austrii. W tych dniach Pitztal oferuje wycieczki po terenach narciarskich w towarzystwie przewodnika, degustacje wybornych win na lodowcu i święto wina wraz z pełnym asortymentem regionalnych przysmaków.

Więcej informacji i oferty pakietowe można znaleźć pod adresem www.pitztal.com.

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation