updated 3:52 PM CET, Mar 22, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Ciekawostki z czeskich uzdrowisk

  • Napisane przez Kinga Wesoły / CzechTourism
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Uzdrowisko Jachymov CzechTourism Uzdrowisko Jachymov

Wielowiekowa tradycja, ponad trzydzieści miejscowości uzdrowiskowych, równomiernie rozsianych po całym kraju, kilkaset źródeł leczniczych i obfite występowanie leczniczej borowiny sprawia, że Republika Czeska jest zaliczana do światowych potęg balneologicznych.

Atrakcje wodne w Jáchymovie

Uzdrowisko Jáchymov, {jumi [*4]}leżące u podnóża Gór Kruszcowych, zaczęło w roku 1906 jako pierwsze na świecie wykorzystywać lecznicze właściwości wody radonowej. Leczą się tu pacjenci z chorobami układu ruchu. W ubiegłym roku w uzdrowisku otwarto nowoczesne Aquacentrum Agricola, w zabytkowym, stuletnim budynku. http://www.laznejachymov.cz.

Basen z ciepłą wodą morską w Karlovej Studance

Uzdrowisko Karlova Studánka, leżące w samym sercu Jesioników, na wysokości 800 m.n.p.m. zaprasza do nowego, unikatowego basenu z ciepłą wodą morską. Oprócz zwykłych kąpieli są tu także różnego rodzaju masaże wodne. Pomieszczenie, oświetlone białym i niebieskim światłem, jest idealnym miejscem na zrelaksowanie się i medytacje. http://www.k.studanka.cz/.

Borowinowe zabiegi w uzdrowisku Bohdaneč

Borowina jest rośliną popularną w lecznictwie uzdrowiskowym. W uzdrowisku Bohdaneč stosuje się ją trochę inaczej niż zwykle: pacjent kładzie się na specjalnym łóżku wodnym, nie ma więc bezpośredniego kontaktu z wodą. Na jego ciało nanoszony jest następnie okład z borowiny. Ciepła woda z łóżka wodnego utrzymuje odpowiednią temperaturę okładu, nie grzejąc jednocześnie pacjenta, tak jak w przypadku klasycznej kąpieli borowinowej. Dzięki temu leczeniu mogą być poddane także na przykład osoby z problemami układu krążenia. Wprowadzenie tej nowej metody było poprzedzone niemal trzyletnimi badaniami, które potwierdziły jej dobroczynny efekt. Zabieg pomaga przy reumatyzmie, bólach pleców i stawów. Oprócz tego stosując tę metodę oszczędza się zasoby naturalnych surowców leczniczych (borowinę) www.llb.cz

Nagroda roku dla Franciszkowych Łaźni

Uzdrowisko Franciszkowe Łaźnie (http://www.franzensbad.cz) otrzymało tytuł Uzdrowisko Republiki Czeskiej roku 2009. Ta znacząca nagroda przyznawana jest corocznie, w ramach Festiwalu Uzdrowiskowego, za wysoką jakość usług medycznych.

Spa Suite w Karlowych Warach

Oferta uzdrowisk nie ogranicza się tylko do klasycznych pobytów zdrowotnych, coraz popularniejsze stają się także programy wellness. Karlowarski hotel Carlsbad Plaza przygotował specjalną ofertę wellness zwaną Spa Suite – dwie osoby mogą wynająć na dwie i pół godziny kilka pomieszczeń i skorzystać z zabiegów w spokoju i poczuciu całkowitej prywatności. http://carlsbad-plaza.com.

Odchudzanie w uzdrowisku Lednice i Bělohrad

W uzdrowisku borowinowym Bělohrad otwarto w ubiegłym roku nowy Spa resort Tree of Life, specjalizujący się w problemach układu ruchu, z którymi wiąże się często nadwaga. Do dyspozycji jest tu nowoczesne urządzenie Exilis, służący do bezinwazyjnej liposukcji. http://www.belohrad.cz/

W uzdrowisku Lednice (Morawy Południowe) także leczą się pacjenci z chorobami układu ruchu i otyłością. Uzdrowisko oferuje m.in. nowoczesne urządzenie Cellu M6, przeznaczone nie tylko dla pacjentów z nadwagą, ale także do leczenia bolących pleców czy skuków oparzeń. www.lednicelazne.cz.

Jeseníku – zabiegi pod gołym niebem

W pierwszym na świecie uzdrowisku wodoleczniczym – Priessnitz w Jeseniku planuje się w tym roku otwarcie parku, w którym pacjenci będą mogli korzystać z zabiegów wodoleczniczych pod gołym niebem. W parku znajdziemy rozmaite baseniki, potoczki, prysznice i inne wodolecznicze „atrakcje". Przy każdej z nich będzie umieszczona tablica informacyjna. Kolejną nowością jest planowane na wiosnę otwarcie nowoczesnego Centrum Wypoczynku i Relaksacji im. Vincenza Priessnitza. www.priessnitz.cz

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation