updated 3:09 PM CET, Jan 21, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Złota Uliczka zamknięta

  • Napisane przez KW / CzechTourism
  • Dział: Czechy
Wyróżniony Praga Złota Uliczka CzechTourism Praga Złota Uliczka
Jak informuje Czeska Centrala Ruchu Turystycznego-CzechTourism, nastąpiły istotne zmiany dotyczące zwiedzania przez gości trasy turystycznej Zamku Praskiego. Udostępniony zwiedzającym został Pałac Rožmberków i zamknięta słynna Złota Uliczka.

Złota Uliczka na terenie Zamku Praskiego zostanie od 1 maja 2010 zamknięta dla zwiedzających, prawdopodobnie na cały rok, z powodu rozległych prac remontowych. Dodatkowo prowadzone będą tu badania archeologiczne. Po zakończeniu prac w części Złotej Uliczki powstanie nowa, stała ekspozycja dokumentująca życie jej mieszkańców w latach 1600 – 1956.

Na czas zamknięcia Złotej Uliczki turystom zostanie wyjątkowo udostępniony Pałac Rožmberków. Do tej pory, od czasu zakończenia prac remontowych w roku 2008, pałac można było zwiedzać jedynie w czasie różnego rodzaju imprez kulturalnych (wystaw, koncertów). W kwietniu 2010, po raz pierwszy w swej historii, zostanie udostępniony turystom. W Pałacu Rožmberków będzie można zwiedzić unikatową kaplicę Najświętszej Trójcy i Niepokalanego Poczęcia NMP, z wyjątkową dekoracją freskową a także pokoje, w których mieszkały wychowanki Instytutu Panien Szlachcianek, założonego tutaj przez cesarzową Marię Teresę. Ekspozycja, której celem jest przybliżenie życia nie wydanych za mąż szlachcianek, z pierwszej połowy XIX wieku, będzie składać się z sześćdziesięciu przedmiotów pochodzących ze zbiorów Zamku Praskiego.

Wstęp (w ramach zwiedzania obiektów Zamku Praskiego): 350 CzK (dłuższa trasa) lub 250 CzK (krótsza trasa).

Warszawa