Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/images/7477.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/media/k2/assets/js/k2.frontend.js?v=2.9.0&sitepath=/.
  • JFile::read: Nie można otworzyć pliku: /home/kur365/domains/kurier365.pl/public_html/templates/gk_news2service-worker.js.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/7477
updated 10:57 AM CEST, Apr 24, 2019
A+ A A-

Vorarlberg, niezwykły region Austrii

  • Napisane przez Tomasz Krupa
  • Dział: Austria
Wyróżniony Nagrodzona wioska Lech www.austria.info Nagrodzona wioska Lech

Austriacki region, niezwykły pod wieloma względami Vorarlberg, zachęca do poszukiwań i odkryć, spotkań z przyrodą i udziału w ciekawych imprezach.

Vorarlberg oferuje wyjątkową różnorodność wrażeń na stosunkowo niewielkiej powierzchni, proponując wypoczynek na najwyższym poziomie. W 2004 roku wioska Lech została wybrana najpiękniejszą wioską Europy, Alpenregion Bludenz zyskał popularność jako ośrodek sportowy idealny dla rodzin, a chlubą wysokogórskiego Montafonu jest Piz Buin – najwyższy szczyt Vorarlbergu.

Charakterystyczna drewniana architektura regionu zaskakuje nowoczesnością, podobnie jak kreatywne podejście do regionalnej kuchni. Vorarlberskie restauracje są słynne w całej Austrii. Specjaliści  od imprez oferują plenerowe spotkania z naturą i adrenaliną. W Lech Zürs można wybrać się na górski rajd rowerowy, a w przerwie na hali zjeść śniadanie ze świeżym górskim serem, produkowanym latem w małych górskich serowarniach. Mimo światowej atmosfery Lech zachował swój wiejski charakter. Turystów przyciąga tu przyroda i wspaniałe góry. „Goście, którzy odwiedzają nas latem, poznają uroki prawdziwego letniska i z zapałem uczestniczą w życiu wsi..." – twierdzi Hermann Fercher, dyrektor Lech Zürs Tourismus.

Można zdobyć (z doświadczonym przewodnikiem) najwyższy szczyt Vorarlbergu - Piz Buin (3312 m n.p.m.) i podczas tej transgranicznej górskiej ekspedycji rozkoszować się zapierającym dech w piersiach widokiem, który sięga aż do Jeziora Bodeńskiego, szwajcarskich czterotysięczników i południowego Tyrolu.

Niezwykłym dziełem natury jest też najwyższy w Vorarlbergu wodospad Fallbach w dolinie Klostertal. Można do niego dotrzeć szlakiem turystycznym, prowadzącym dobrze zabezpieczoną ścieżką widokową.  Potok spada po skalnej ścianie z wysokości 1430 m do poziomu 820 m, częściowo pod kątem 60 stopni.

 

{gallery}7477{/gallery}

 

Pasjonatów motoryzacji ucieszy 15. Silvretta Classic Rallye Montafon (5-8.07). który co roku ściąga miłośników oldtimerów. Właśnie na alpejskich drogach twórcy pierwszych samochodów poddawali swoje prototypy testom wytrzymałościowym. Trasa rajdu (570 km) prowadzi przez szereg górskich przełęczy, z których Silvretta Hochalpenstrasse jest jedną z najpiękniejszych i najpopularniejszych tras widokowych w Alpach.

Góry Vorarlbergu dzieli od granicy polsko-niemieckiej ok. 7 godzin jazdy samochodem. Z Warszawy można tam dojechać w ciągu ok. 13 godzin autostradą Monachium–Memmingen.

www.austria.info

www.silvretta-classic.de

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation