updated 4:34 PM CEST, May 23, 2019
A+ A A-

Kanapy z Wiednia w Centrum Nauki Kopernik

Wyróżniony Od lewej: Franca Kobenter, Przemysław Wielowiejski, Norbert Kettner i ambasador Austrii w Polsce Herbert Krauss Fot.: Alicja Micuła Od lewej: Franca Kobenter, Przemysław Wielowiejski, Norbert Kettner i ambasador Austrii w Polsce Herbert Krauss

Pięć kultowych, kolorowych wiedeńskich kanap Enzis stanęło patio Centrum Nauki Kopernik. Wygodne futurystyczne kanapy zostaną już w Warszawie, dostępne dla wszystkich przechodniów. Mimo swojej wielkości są lekkie i łatwo je przestawić czy przesunąć.

Kanapy Enzis oficjalnie przekazał dyrektor biura promocji Wiednia WienTourismus Norbert Kettner  na ręce wicedyrektora Centrum Nauki Kopernik Przemysława Wielowiejskiego podczas zorganizowanej przez austria.info konferencji prasowej. Uczestniczył w niej również ambasador Austrii w Polsce Herbert Krauss oraz szefowa austria.info Franca Kobenter.

Jak powiedział Norbert Kettner, dyrektor WienTourismus „Enzis mają w Wiedniu status kultowych, odkąd stanęły w MuseumsQuartier zrobiły dużą karierę i przyciągają dziennie tysiące Wiedeńczyków i turystów". Enzis to nie tylko ławki i leżanki, mogą również służyć za plac zabaw dla licznie odwiedzających Centrum Nauki Kopernik dzieci.

Zaprojektowane przez duet architektów – Annę Popelkę i Georga Poduschkę – kanapy odbyły tournée po Europie, po wizycie w Barcelonie, Madrycie i w Hadze trafiły wreszcie do Warszawy. Ich kolor – „zieleń majowej łąki" – został wybrany w głosowaniu na profilu "Austria po Polsku" na facebooku. Nazwano je od nazwiska wicedyrektor MuseumsQuartier - Danieli Enzi, która zachwyciła projektantów swoją życzliwością i otwartością na współpracę.

Wiedeńczycy szykują niespodzianki

Do Wiednia co roku wybiera się coraz więcej Polaków, w 2011 roku stolicę Austrii odwiedziło ponad 65 tysięcy turystów. W pierwszym kwartale 2012 roku ich liczba zwiększyła się w stounku do roku ubiegłego o ponad 8 procent. Wiedeń stara się utrzymać tę pozytywną tendencję prowadząc nietypowe działania promocyjne. W zeszłym roku na budynku Polskiej Akademi Nauk przez 2 tygodnie można było podziwiać multimedialną projekcję. Fasada PAN-u zamieniła się w ogromny ekran, prezentujący ruchome sceny z Wiednia w oprawie muzycznej. Na koniec sierpnia wiedeńczycy szykują kolejne niespodzianki.

Światową metropolią o najwyższym standardzie życia Wiedeń został wybrany w 2011 r. już po raz trzeci z rzędu. Stolicę Austrii na pierwsze miejsce w międzynarodowym plebiscycie wybrano spośród 221 miast świata.

www.austria.info

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation