updated 2:21 PM CET, Mar 20, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Wystrzałowy sylwester w Pradze

  • Napisane przez Kinga Wesoły
  • Dział: Europa
Sylwester w Pradze Sylwester w Pradze
Hucznie powitali Nowy Rok mieszkańcy Pragi. Sylwestrowy wieczór można bylo spędzić też bardziej nietypowo, na przykład w operze lub słynnym czarnym teatrze, gdzie za pomocą światła fluorescencyjnego i muzyki aktorzy wyczarowują zaskakujace efekty specjalne.
Ciekawym pomysłem byl również wieczorny rejs łodzią po Wełtawie. Miłośnicy luksusu spędzili Sylwester w nowym hotelu Kempinski, z fajerwerkami o północy w ogrodzie hotelowym lub w designerskim Hotelu Yasmin z Hot Caribbean Party.

Dla miłosników sztuki Teatr Stanowy przygotował specjalne przedstawienie baletowe Złotowłosa, a Filharmonia Czeska – koncert w Rudolfinum. Tradycyjnie już, niemal każdy praski klub czy dyskoteka, zaproponował program sylwestrowy dla gosci z calej Europy.

W Pradze nie zabrakło oczywiście tradycyjnej zabawy pod gołym niebem – na Rynku Starego Miasta. Co roku do Pragi na Sylwestra przyjeżdżają tysiące zagranicznych turystów, którzy upodobali sobie ten sposob świetowanuia Nowego Roku. Program rozrywkowy rozpoczął się już wczesnym popołudniem, najpierw głównie dla dzieci (konkursy, zabawa przy muzyce), następnie od godziny 18.00 dla dorosłych, w stylu revue (wystąpienia taneczne, muzyczne, kabaret). Przez cały czas trwania imprezy na stoiskach można bylo kupić grzane wino, piwo, grog, miód pitny, napoje, kiełbaski.

Wspaniały, wielki pokaz fajerwerków Praga przygotowała na 1 stycznia od godz. 18.00. Fajerwerki były odpalane z Letnej, więc najlepszy widok był z przeciwległego nabrzeża i mostu Czecha. Na widowisko przybyło kilkadziesiąt tysięcy widzów. Organizatorzy zapowiadają, że kolejne obchody bedą jeszcze bardziej huczne i juz dzis zapraszaja na Sylwestra do Pragi.

Please provide full Credentials Infomation