updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Śladami kozic, od Matterhornu do Mont-Blanc

Wyróżniony  Śladami kozic, od Matterhornu do Mont-Blanc www.mojaszwajcaria.pl

Ze słonecznego plateau roztacza się niezwykle malowniczy widok na masyw Combin i Mont Blanc. Zimą region Verbier (Wallis/Valais), położony na wysokości 1500-3330 m n.p.m., staje się jednym z największych terenów narciarskich w Szwajcarii.

Miejscowość wypoczynkowa Verbier i Val de Bagnes tworzą duży (300 km2), słoneczny i atrakcyjny krajobrazowo teren wypoczynkowy i dla uprawiania sportów zimowych. Verbier zbudowane w tradycyjnym, szwajcarskim stylu ma do wyboru ponad 1000 domów i mieszkań wypoczynkowych. W centrum są sklepy, hotele, restauracje otwarte do późna w nocy i dyskoteki.
Latem miłośnicy wędrówek mają do wyboru 400 kilometrów szlaków. Bardziej doświadczeni w wędrówkach mogą wyruszyć śladami kozic - tak wysoko w góry, że nawet latem zalega tam śnieg. Kto woli większe emocje, może spróbować sił we wspinaczce, unosić się w powietrzu na paralotni lub jeździć po trasach dla rowerów górskich. Obowiązkowym punktem pobytu jest przejazd koleją górską na szczyt Mont-Fort, skąd roztacza się imponująca panorama od Matterhornu po Mont Blanc. Miejscowe pola golfowe i nowoczesne centrum sportowe z możliwością korzystania z sauny, gry w tenisa, squasha czy curling zapewnią kolejne urozmaicenie.

Po pierwszych opadach śniegu Verbier staje się rajem dla miłośników sportów zimowych. Les 4 Vallées (Cztery Doliny), to nazwa rozległego terenu sportów narciarskich z 410. kilometrami tras i ponad 90. wyciągami i kolejkami łączącymi ośrodki: Verbier, Nendaz, Veysonnaz i La Tzoumaz. Kolejka linowa dojeżdża na szczyt Mont-Fort (3330 m n.p.m.), skąd roztacza się malowniczy widok na Matterhorn, Grand Combin i Mont Blanc.

W funparku Esserts można przetestować różne rodzaje sportów: snowtube, snow-cross lub snow-cart. Na trasach dla wędrówek w rakietach śnieżnych i na zimowych szlakach wędrownych lub na trasach saneczkowych można bez nart podziwiać krajobrazy. Miłośnicy długodystansowych skitourów znają Verbier jako miejsce startu lub jeden z etapów tzw. Haute Route do Zermatt i Saas Fee.

Miejscowe atrakcje:

• Mont-Fort - lodowiec na wysokości 3330 m i najwyżej położony punkt terenu narciarskiego, czarna trasa ze szczytu.
• Mont-Gelé - stacja kolejki górskiej znajduje się na 3023 m i można dojechać tutaj kolejką linową z Les Attelas.
• Wlk. św. Bernard - przejście znajduje się na wysokości 2469 m, droga przez przełęcz o długości 70 km łączy szwajcarskie Martigny z Aosta we Włoszech.
• Martigny - celtyckie plemiona, Rzymianie i napoleońscy żołnierze pozostawili w tym małym mieście w Wallis swoje ślady. Kilka wykopalisk archeologicznych pozwala na głębsze spojrzenie na historię osadnictwa.
• Wąwóz Durnand - huk i szum wypełniają wąski wąwóz, ścieżka dla turystów prowadzi przez tunel, po schodach i galeriach w bliskim sąsiedztwie skał.

www.mojaszwajcaria.pl

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation