updated 11:33 PM CEST, Jun 16, 2019
A+ A A-

Arlberg kolebką narciarstwa alpejskiego

Wyróżniony Arlberg kolebką narciarstwa alpejskiego © Lech Zürs Tourismus/Sepp Mallaun

Jeden z najlepszych ośrodków narciarskich świata i absolutny hit zimy – Arlberg, składa się z pięciu słynnych miejscowości: Lech, Zürs, Stuben, St. Christoph i St. Anton. Co roku na 280. kilometrach oznakowanych tras, 180. kilometrach tras do freeride'u, w 79. kolejkach linowych i na wyciągach spotykają się tu fani sportów zimowych ze wszystkich krajów, koneserzy, osoby zajmujące się wędrówką na rakietach śnieżnych i narciarze biegowi. W dodatku między listopadem a majem jest tu ok. siedem metrów śniegu i gwarantowane słońce.

Przełęcz Arlberg łączy ze sobą austriackie kraje związkowe Tyrol i Vorarlberg. Między 1.300 a 2.800 metrami wysokości, mieści się kolebka narciarstwa alpejskiego. Historia narciarstwa w Arlbergu wywodzi się z 1901 roku, w którym założony został klub narciarski Skiclub Arlberg w St Christoph. W 1925 roku w Lech otwarta została pierwsza szkółka narciarska. Są tu zjazdy przystosowane dla narciarzy o każdym poziomie umiejętności, zbocza pełne białego puchu lub rozległe tereny do jazdy off-piste. Można jeździć na nartach od rana do wieczora, zjeżdżając za każdym razem inną trasą do doliny. Snowboardziści i narciarze uprawiający freeskiing znajdą dla siebie miejsce w Funpark Rendl. Strome zbocza w Schindlerkar w St. Anton am Arlberg, Albona w Stuben, Zürsertäli w Zürs lub znany Schlegelkopf w Lech zachwycą tych, którzy wychowali się z nartami na nogach. Z tych wszystkich stoków można przy pomocy jednego karnetu narciarskiego Arlberg-Liftpass, zapewniającego niepowtarzalną rozrywkę narciarską w pięciu miejscowościach Arlbergu. Bezpłatne autobusy narciarskie dowiozą fanów zimowych sportów w dowolne miejsce.

 

Kuchnia dla smakoszy

W Arlbergu znajduje się najwyżej położona restauracja w Europie, Verwallstube wyróżniona specjalnymi odznaczeniami – czapkami kucharskimi. Jest tu też najwięcej wyróżnionych przez Gault Millau restauracji w Europie. Testerów Gault Millau przekonały w 2009 roku doskonałe posiłki, sympatyczna obsługa i atmosfera jak z marzeń. W Arlbergu wyróżnili upragnionymi czapkami kucharskimi wiele restauracji. Kuchnia w Arlbergu to kuchnia dla smakoszy. Arlberg kusi smakoszy z całego świata swoją kuchnią wysokich lotów na 1.450 metrach wysokości. Potwierdzają to liczne wyróżnienia, wspaniały smak potraw i gościnność restauracji w Arlbergu.

 

Najważniejsze wydarzenia

W tym roku w Arlbergu odbędą się liczne eventy, w tym legendarne zawody „Der Weiße Ring" i „Der Weiße Rausch".

30 listopada 2012: Otwarcie sezonu w Arlbergu

7 - 8 grudnia 2012: Snow & Safety Conference Cineastic Gondolas w Lech Zürs am Arlberg

12 - 13 stycznia 2013: Puchar Świata Kobiet w St. Anton am Arlberg

19 stycznia 2013: Zawody „Der Weiße Ring" w Lech Zürs am Arlberg

20 kwietnia 2013: Longboard Classics w Stuben am Arlberg

20 kwietnia 2013: Zawody „Der Weiße Rausch" w St. Anton am Arlberg

21 kwietnia 2013: Zakończenie sezonu we wszystkich miejscowościach Arlbergu

www.austria.info

{jumi [*6]}

Please provide full Credentials Infomation