updated 11:44 PM CEST, Jun 26, 2019
A+ A A-

Krynica Morska uzdrowiskiem?

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Polska
Wyróżniony Krynica Morska uzdrowiskiem? http://www.krynicamorska.tv

O status uzdrowiska stara się Krynica Morska (Pomorskie). Miasto jest na etapie zbierania dokumentacji, która wraz z wnioskiem ma trafić do Ministerstwa Środowiska. W uznaniu Krynicy Morskiej jako uzdrowiska mają pomóc jej walory klimatyczne, czyste powietrze, solanki, wody termalne (jodowo-bromowe) oraz rozwinięta turystyka - informuje Radio Gdańsk.

W mieście zameldowanych jest 1300 osób, jednak na stałe przebywa w nim ok. 800 mieszkańców. Krynica Morska znajduje się na ósmym miejscu w rankingu najmniejszych miast w Polsce, natomiast jako gmina jest najmniejsza w kraju. W sezonie turystycznym do Krynicy Morskiej przyjeżdża około 30 tys. osób.

Na podstawie wieloletnich danych meteorologicznych Instytut Geografii i Przestrzennego zagospodarowania im. Stanisława Leszczyckiego Polskiej Akademii Nauk stwierdził, iż klimat Krynicy Morskiej ma właściwości lecznicze w odniesieniu do:

- chorób układu oddechowego (w tym astmy),
- chorób układu krążenia,
- chorób narządów ruchu,
- alergii skórnych,

a może także wspomagać leczenie zaburzeń układu trawiennego oraz układu termoregulacyjnego. Krynica Morska uzyskała świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze klimatu. Najdogodniejszy czas do klimatoterapii trwa w Krynicy Morskiej od końca marca do początku października. Można wtedy stosować jedną lub kilka form leczenia klimatycznego. W okresie jesienno-zimowym warunki bioklimatyczne mogą być wykorzystywane jedynie do leczenia, rehabilitacji i profilaktyki u osób w sile wieku (...).

Na odwiedzających Krynicę Morską gości czekają miejsca w hotelach, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych i kwaterach prywatnych., a także na polach namiotowych i campingowych. Można tu dojechać drogą lądową z Gdańska 79 km, Elbląga 61 km, Warszawy 360 km, a także drogą wodną z Elbląga, Fromborka.

Więcej na: http://www.krynicamorska.tv/ oraz: http://www.rynekseniora.pl/.

Please provide full Credentials Infomation