updated 4:15 PM CET, Mar 19, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Mamy zły „Rząd"

  • Napisane przez Janusz Korwin-Mikke
  • Dział: Felieton
Wyróżniony Mamy zły „Rząd"

Jest to oczywista prawda. Mało kto jednak zauważa, że istnieje możliwość, że będziemy mieli „Rząd" jeszcze gorszy.

Ja nie chcę nikogo „straszyć Kaczyńskim". Gdy prezydentem był Lech Kaczyński, rządził Jarosław Kaczyński, PiS miał większość w Senacie, miał (do spółki w „przystawkami") większość w Sejmie, miał opanowany Trybunał Konstytucyjny – nie zrobił nic takiego strasznego. Przeciwnie: zniósł, na przykład, podatek spadkowy....
Czy zahamował jednak rosnącą biurokratyzację? Nie! Rozrastała się za rządów PiSu, rozrastała. To prawda: wolniej, niż za rządów PO – ale rosła, a nie malała!
Więc to, czy będziemy zmierzali ku przepaści trochę wolniej – mało mnie obchodzi w momencie, gdy przepaść jest tuż-tuż!
Bo krawędź jest już tuż-tuż...
Nie mogę przewidywać, co zrobiłby Wczc.Jaroslaw Kaczyński, gdyby zdobył władzę. Przecież politycy kłamią – i po wyborach na ogół robią co innego, niż obiecują. Skoro jednak polityk składa pewne obietnice i szkicuje program przyszłego „rządu" - to mam prawo ten program wziąć za dobrą monetę.
W Środzie Wielkopolskiej Jarosław Kaczyński powiedział, że „PiS ma program utworzenia 1,2 miliona miejsc pracy. Właśnie dla takich miast jak Środa Wielkopolska. Nie potrzeba do tego żadnych gigantycznych pieniędzy. Teraz zbiera się pieniądze, wyprzedając część polskiego majątku, by stworzyć spółkę Inwestycje Polskie. A te 40 mld zł można wykorzystać dla innych celów - by aktywizować młode i średnie pokolenia".
Otóż: jest prawdą, że spółka „Inwestycje Polskie" to kolejny sposób by zatrudnić kolesi, by wydać np. 40 miliardów po to, by Parteigenossen zarobili 4, a może nawet 8? miliardów. Jednak – proszę zauważyć – Prezes PiS wcale nie powiedział, że chce obniżyć podatki o 40 miliardów. Powiedział, że chce te 40 miliardów „wydać w inny sposób". Czyli tak, by cztery (a może osiem?) miliardów zarobili z kolei Jego Parteigenossen!
Idźmy dalej: Patologią można nazwać to, że osoby mniej zarabiające płacą wyższe podatki. Ci, którzy mają więcej, muszą też więcej płacić - grzmiał Jarosław Kaczyński". Czyli: zamiast obniżyć tym, co płacą za dużo – trzeba podnieść pozostałym!!!
Jest to program przerażający – ale całkiem zgodny z poglądami tego centro-lewicowego polityka. On zapatruje się na innego socjalistę – Józefa Piłsudskiego. A taka właśnie była polityka Sanacji. Polityka, która doprowadziła przed wojną Polskę do ruiny.
Najbardziej w tym wszystkim rozbawiło mnie pytanie: "Dlaczego PiS nie może ze swoim programem przebić się do mediów?" W sytuacji, w której ja od 8 lat raz jeden byłem w TVP, ani razu w TVN czy PolSatcie – a media wręcz polują na każde słowo Jarosława Kaczyńskiego – brzmi to jak ponury żart.
Cóż strategia PO-PiSu jest prosta. „Raz rządzimy my – raz Wy; a koryto czeka na zwycięzcę.".
Natomiast ci, którzy chcą zlikwidować KORYTO – niech idą do Diabła!
http://korwin-mikke.pl

{jumi [*9]}

Więcej w tej kategorii: « J. B. Zimny-Wielki Tydzień H-K-T »
Please provide full Credentials Infomation