updated 12:19 PM CEST, May 19, 2018
A+ A A-

Noc Muzeów w Muzeum POLIN

  • Napisane przez OKI
  • Dział: Kultura

Podczas Nocy Muzeów w Muzeum POLIN w sobotę 20 maja 2017 od godz. 19.00 do 1.00 można będzie zwiedzić wystawę stałą i czasową. Przygoda z gwiazdami Szafy grającej rozpocznie się już w niecodziennej, zaanimowanej kolejce. Wstęp wolny.

Hol budynku rozświetlą projekcje przygotowane przez Sylwestra Łuczaka do wykonywanej na żywo muzyki Pawła Romańczuka – kompozytora, multiinstrumentalisty i poszukiwacza nietypowych źródeł dźwięku, założyciela grupy Małe Instrumenty.

Na wystawie „Szafa grająca! Żydowskie stulecie na szelaku i winylu” posłuchamy razem śpiewu kantorów, który dzięki gramofonowi upowszechnił się w domach żydowskiej klasy średniej, piosenek teatru jidysz, znanych na całym świecie popularnych piosenek z filmów, rewii i musicali, jazzu, folku i mocnych kawałków punkowych buntowników. Swoimi ulubionymi ścieżkami (nie tylko muzycznymi) oprowadzą po muzeum pracownicy różnych działów. Początek spacerów o 20.30 w holu głównym.

W Miejscu Edukacji Rodzinnej najmłodsi obejrzą tajne mechanizmy patefonów i stworzą orkiestrę grającą na własnoręcznie wykonanych instrumentach. Każdy zwiedzający będzie mógł także wykonać i zabrać ze sobą muzyczną fotografię.
Tego dnia muzeum jest normalnie czynne do godz. 18.00 (ostatnie wejście na wystawę stałą o godz. 16.30). Później, po przerwie na przygotowania do wydarzenia, zaprasza na darmowe zwiedzanie wystawy stałej od 19.00. Ostatnie wejścia na wystawę stałą w ramach Nocy Muzeów planowane są o godz. 23.30.
Więcej na: http://www.polin.pl.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Mordechaja Anielewicza 6, Warszawa

Warszawa