updated 1:38 PM CEST, Apr 20, 2018
A+ A A-

Gospelowe lato z Energą

  • Napisane przez KG/Energa.pl
  • Dział: Kultura
Gospelowe lato z Energą energa.pl

Wakacje to tradycyjnie okres największych muzycznych festiwali. Tego lata Grupa Energa wesprze jako sponsor dwa szczególne wydarzenia związane z chrześcijańską muzyką gospel.

Już za tydzień, po siedmiu latach na polską scenę festiwalową powróci Song of Songs – międzynarodowe wydarzenie poświęcone gospel. W przeszłości był to największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal promujący polskich wykonawców muzyki chrześcijańskiej.

14 i 15 lipca na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki w Toruniu wystąpią takie gwiazdy, jak TGD z Natalia Niemen, Luxtorpeda, 2 TM 2,3, Maleo Reagge Rockers czy Mietek Szcześniak.

Z kolei Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp Meeting odbywa się nieprzerwanie już od 21 lat. Piętnaście pierwszych edycji organizowanych było w Osieku. W 2012 roku wydarzenie przeniosło się do Gniewa. W tegorocznej edycji, podczas trzech koncertowych dni (11-13 sierpnia), na scenie wystąpią artyści z Polski i wykonawcy zagraniczni.

Będą to m. in. Mietek Szcześniak, Natalia Kukulska, zespół Złe Psy prowadzony przez gitarzystę TSA, Andrzeja Nowaka, a także Collin Williams & Gospel Celebrate. Festiwal zakończy się finałowymi występami uczestników warsztatów wokalnych, prowadzonych od 9 sierpnia.

Współczesny rynek muzyczny wydaje się w większości promować utwory miałkie i puste, pozbawione wartościowego przekazu, a w skrajnych przypadkach w ogóle jakichkolwiek wartości. Dlatego cieszymy się, gdy możemy wesprzeć inicjatywy dowodzące, że muzyka może opowiadać o czymś większym, przyciągać uwagę do idei i celów wyższych, niż materialne pobudki, wypaczające naszą codzienność – podkreśla Anna Ziobroń, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji Energa SA.

Warszawa