updated 1:50 PM CET, Feb 21, 2018
A+ A A-

Ósma edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki „La Danse”

  • Napisane przez Orkiestra Sinfonia Varsovia
  • Dział: Kultura
Ósma edycja festiwalu Szalone Dni Muzyki „La Danse” Orkiestra Sinfonia Varsovia

Nelson Georner, Alena Baeva, Apollon Musagète Quartett  i Ricercar Consort wśród blisko tysiąca wykonawców podczas 8. edycji Szalonych Dni Muzyki. W programach 55 koncertów znajdą się utwory z różnych epok i gatunków, dla których wspólnym źródłem inspiracji jest taniec. Organizatorzy po raz pierwszy przygotowali specjalne, spersonalizowane karnety, pomagające w wyborze koncertów.

Znane są już pierwsze nazwiska wykonawców 8. edycji Szalonych Dni Muzyki. Z solowym recitalem fortepianowym a także w towarzystwie Orkiestry Sinfonia Varsovia wystąpi juror ostatniej edycji Konkursu Chopinowskiego, Nelson Goerner. Również z dwoma różnymi repertuarami zaprezentują się znakomita skrzypaczka Alena Baeva oraz polski zespół Apollon Musagète Quartett, uznawany za jeden z najlepszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Ponadto w festiwalu wezmą udział znakomite zespoły muzyki dawnej oraz wykonawcy spoza głównego nurtu muzyki klasycznej.

Program festiwalu zapowiada się niezwykle różnorodnie. Obok sztandarowych pozycji z repertuaru muzyki klasycznej na festiwalu będzie można posłuchać jazzu, muzyki dawnej, filmowej oraz brzmień eksperymentalnych z dużą dawką improwizacji.

Mając na uwadze różne gusta słuchaczy, Orkiestra Sinfonia Varsovia, organizator festiwalu, przygotowała w tym roku specjalne ścieżki tematyczne, które pomogą gościom w gąszczu festiwalowych wydarzeń znaleźć tylko te, które będą dla nich najbardziej interesujące. Pozwala to w wygodny sposób uczestniczyć w wielu koncertach, za każdym razem czerpiąc pełną satysfakcję z wykonywanego repertuaru.

W ofercie znajdą się m.in. ścieżki pokazujące przekrojowo wszystkie festiwalowe wydarzenia ale też karnety z koncertami dla najbardziej wymagających słuchaczy oraz z drugiej strony wybór najbardziej przystępnych wydarzeń, idealnych na spędzenie przyjemnego weekendu bądź pierwszy kontakt z muzyką. Ceny karnetów będą ponadto niższe o około 25% od łącznej ceny wszystkich koncertów wchodzących w ich skład. Sprzedaż wszystkich biletów i karnetów rozpoczyna się 1 września o godzinie 9:00. Tak jak w poprzednich latach, na wszystkie wydarzenia w namiocie koncertowym wstęp jest wolny.

Szalone Dni Muzyki to międzynarodowy festiwal, którego misją jest przełamywanie stereotypów związanych z muzyką klasyczną poprzez organizację krótkich koncertów, prezentujących przystępny i jednocześnie zróżnicowany repertuar. Niska cena biletów (12-17zł) oraz liczne darmowe koncerty pozwalają na swobodne uczestnictwo w wielu różnych wydarzeniach.

Warszawa