updated 12:52 PM CET, Feb 18, 2018
A+ A A-

Przegląd Chrześcijańskie Granie 10 Edycja

  • Napisane przez Katolickie Centrum Kultury "Dobre Miejsce"
  • Dział: Kultura

Zgłoszenia zespołów termin wydłużony do 16 października.

Na przesłuchania konkursowe zapraszamy zespoły muzyczne i schole (parafialne, szkolne) Najlepszym wykonawcom Jury przyzna nagrody i wyróżnienia, które zostaną wręczone podczas koncertu "Festiwal Chrześcijańskie Granie" 26.11.2017. Zapraszamy dzieci i dorosłych, zapraszamy wspólnoty, domy kultury, parafie, przedszkola, szkoły, rodziny szczególnie z Mazowsza, ale i z całej Polski.

W jury X Przeglądu Chrześcijańskie Granie 2017 zasiądą:

ks. prof. dr hab. ANDRZEJ FILABER (przewodniczący)
prof. dr hab. ZOFIA KONASZKIEWICZ
wokalistka i kompozytorka MAŁGORZATA HUTEK
prezes Fundacji Chrześcijańskie Granie MICHAŁ GUZEK.

„Ten, kolejny już przegląd amatorskich zespołów, choć nazwa wskazuje na konkurs ma na celu przede wszystkim spotkanie ludzi, którzy w różnych miejscach realizują te same cele.
Dzieci i młodzież uczą się współpracy w harmonii, chcą śpiewać na Chwałę Pana Boga. Należy w tym miejscu podkreślić, że potrafią przeznaczać swój czas wolny na kulturę wyższą, służącą także rozwojowi duchowemu. Istnieje tu oczywiście element rywalizacji konkursowej, ale samo spotkanie z innymi młodymi ludźmi o podobnych celach utwierdza uczestników w przekonaniu że nie są osamotnieni w tym co robią. Praca dyrygentów służy wytwarzaniu pracy twórczej, a człowiek rozwija się przez kulturę.”
ks. dr hab. Prof. Andrzej Filaber, przewodniczący Jury.

Przegląd patronatem honorowym objęli:
KARD. Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski oraz Arcybiskup Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski

Warszawa