updated 6:15 PM CET, Mar 18, 2019
Na żywo:
A+ A A-

Festiwal „Młynarski w Ateneum - Konfrontacje” od 16 marca w Teatrze Ateneum

  • Napisane przez Teatr Ateneum
  • Dział: Kultura

W roku jubileuszowym 90-lecia Teatru Ateneum zapraszamy na tygodniowy festiwal „Młynarski w Ateneum - Konfrontacje”.

O Teatrze Ateneum Wojciech Młynarski zawsze mówił z czułością. Ateneum jest też tematem kilku piosenek Młynarskiego, m.in. „Warszawa w czasach mego debiutu” czy „Alkoholicy z mojej dzielnicy”. Nie ma, na kulturalnej mapie Polski, miejsca bardziej stosownego do fetowania twórczości Młynarskiego niż Ateneum. Festiwal „Młynarski w Ateneum - Konfrontacje” to doskonała okazja, aby w 90-lecie istnienia Teatru przy Jaracza 2, podkreślić muzyczną tradycję Ateneum, a Scenę na Dole, której działalność w 1986 roku zainaugurował Wojciech Młynarski, nazwać jego imieniem.

Młynarski w Ateneum to przeszło trzydzieści lat współpracy w charakterze autora scenariuszy przedstawień oraz tekstów konkretnych piosenek, także tłumacza, reżysera, wykonawcy, w końcu dobrego ducha Teatru i życzliwego przyjaciela.

Do opracowania programu festiwalu zostali zaproszeni najwybitniejsi aktorzy, muzycy i przyjaciele Wojciecha Młynarskiego. W ramach festiwalu odbędą się spektakle, koncerty, bezpłatne projekcje archiwalnych wystawień, prezentacja filmu dokumentalnego Alicji Albrecht „MŁYNARSKI. Piosenka finałowa”, a także spacery po Warszawie śladami Młynarskiego.

Please provide full Credentials Infomation